Kërkim
Filters
Close

Ardagio Decor Men - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Giorgio Armani "Armani Code"
Prodhues: JFENZI
products.sku: 5902539680515
Transport falas
Koha e dërgimit: 1-2 working days
Disponueshmëri: Në magazinë

23 EUR
15 EUR

 

Софистицирана и привлечна арома, искомбинирана со класична елеганција е гаранција за успех на секое поле. Свежа, малку пикантна и ориентална арома која се развива постепено и ја изразува машкоста во целост. Композицијата започнува со бергамот и свеж лимон. Во срцето на парфемот може да ја најдеме аромата на анасонот, цветот од маслиново дрво и дрвото на животот. За крај, за овој парфем да добие по интензивен мирис во составот, доминираат интензивните ноти на тутунот, кожата и деликатно слатките тонка зрна.

 

 

Софистицирана и привлечна арома, искомбинирана со класична елеганција е гаранција за успех на секое поле. Свежа, малку пикантна и ориентална арома која се развива постепено и ја изразува машкоста во целост. Композицијата започнува со бергамот и свеж лимон. Во срцето на парфемот може да ја најдеме аромата на анасонот, цветот од маслиново дрво и дрвото на животот. За крај, за овој парфем да добие по интензивен мирис во составот, доминираат интензивните ноти на тутунот, кожата и деликатно слатките тонка зрна.

 

Produktet dhe specifikimet
Годишно време Зимски
Дневен/Ноќен Ноќен
Доминантна нота Кожа
Top shënimе Бергамот
Лимон
Trupit shënime Анасон
Маслинов цвет
Дрво на животот
Bazë shënime Кожа
Тутун
Тонка зрна
reviews.write
*
*
  • reviews.fields.rating.bad
  • reviews.fields.rating.excellent
*
*
*
Produktet dhe specifikimet
Годишно време Зимски
Дневен/Ноќен Ноќен
Доминантна нота Кожа
Top shënimе Бергамот
Лимон
Trupit shënime Анасон
Маслинов цвет
Дрво на животот
Bazë shënime Кожа
Тутун
Тонка зрна
products.alsopurchased

Good Life - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Carolina Herrera "Good Girl"
23 EUR 15 EUR

Desso Gold Gentleman - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Hugo Boss "The Scent"
23 EUR 15 EUR

Mon Succès - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Jean-Paul Gaultier "Scandal"
23 EUR 15 EUR

Perfect Joy - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Paco Rabanne "Pure XS"
23 EUR 15 EUR