Kërkim
Filters
Close

Mon Succès - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Jean-Paul Gaultier "Scandal"
Prodhues: JFENZI
products.sku: 5902539680379
Transport falas
Koha e dërgimit: 1-2 working days
Disponueshmëri: Në magazinë

1399 МКД
895 МКД

 

Перфектна комбинација на сензуалност, елеганција и деликатност. Неверојатно секси, привлечно блага, а истовремено мистериозна која ја обвива кожата подолго време. Композицијата започнува со експлозија од  овошна и цветна свежина со комбинација од сочен портокал и гарденија. После некое време, може да се почувствуваат медот и нотата на пачули кои му даваат на парфемот зачудувачки карактер. Нотите од овој парфем, ја прават жената по самоуверена и влеваат доверба со која може да го освои светот.

 

 

Перфектна комбинација на сензуалност, елеганција и деликатност. Неверојатно секси, привлечно блага, а истовремено мистериозна која ја обвива кожата подолго време. Композицијата започнува со експлозија од  овошна и цветна свежина со комбинација од сочен портокал и гарденија. После некое време, може да се почувствуваат медот и нотата на пачули кои му даваат на парфемот зачудувачки карактер. Нотите од овој парфем, ја прават жената по самоуверена и влеваат доверба со која може да го освои светот.

 

Produktet dhe specifikimet
Годишно време Есенски
Дневен/Ноќен Ноќен
Доминантна нота Мед
Top shënimе Црвен портокал
Гарденија
Trupit shënime Мед
Bazë shënime Пачули
reviews.write
*
*
  • reviews.fields.rating.bad
  • reviews.fields.rating.excellent
*
*
*
Produktet dhe specifikimet
Годишно време Есенски
Дневен/Ноќен Ноќен
Доминантна нота Мед
Top shënimе Црвен портокал
Гарденија
Trupit shënime Мед
Bazë shënime Пачули
products.alsopurchased

Desso Gold Gentleman - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Hugo Boss "The Scent"
1399 МКД 895 МКД

Good Life - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Carolina Herrera "Good Girl"
1399 МКД 895 МКД

Anathea - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Paco Rabanne "Olympèa"
1399 МКД 895 МКД

Le'Chel Deep Blue - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Chanel "Bleu de Chanel"
1399 МКД 895 МКД