Search
Filters
Close

COCONUT / СПРЕЈ РЕГЕНЕРАТОР ЗА НОРМАЛНА КОСА ОД КОКОС - 250 МЛ.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
АЛОЕ ВЕРА • КОКОСОВ НЕКТАР • СЛАТКО МАСЛО ОД ПОРТОКАЛ
Manufacturer: URTEKRAM
SKU: 5765228837917
Delivery date: 1-2 working days
Availability: In stock

475 МКД
equates to 190 МКД per 100 milliliter(s)

Спреј регенератор од кокос составен од органски кокосов нектар кој ја балансира хидрацијата на вашата коса и никогаш не дозволува да е сува. Помага за полесно расчешлување и ја омекнува. По употреба, остава прекрасен благ мирис на природен кокос.

 

22% состојки од органско потекло

87% состојки од органско потекло, без вода и минерали

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Напрскајте на сува или мокра коса и оставете го да делува. Не го плакнете потоа!

 

СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, COCOS NUCIFERA SACCHARUM EXTRACT*, GLYCERIN**, GLYCERYL CAPRYLATE, PARFUM, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, DISTEAROYLETHYL DIMONIUM CHLORID, CETEARYL ALCOHOL, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Спреј регенератор од кокос составен од органски кокосов нектар кој ја балансира хидрацијата на вашата коса и никогаш не дозволува да е сува. Помага за полесно расчешлување и ја омекнува. По употреба, остава прекрасен благ мирис на природен кокос.

 

22% состојки од органско потекло

87% состојки од органско потекло, без вода и минерали

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Напрскајте на сува или мокра коса и оставете го да делува. Не го плакнете потоа!

 

СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, COCOS NUCIFERA SACCHARUM EXTRACT*, GLYCERIN**, GLYCERYL CAPRYLATE, PARFUM, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, DISTEAROYLETHYL DIMONIUM CHLORID, CETEARYL ALCOHOL, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Products specifications
Дејство / Ефект Хидратација (Moisturizing/Hydrating)
Омекнување (Smoothing)
Главни активни состојки Алое вера
Дополнителни активни состојки Кокосов нектар
Слатко масло од портокал
Магнолија
Линија на производи Coconut
Тип на производ Регенератор за коса
Амбалажа Тврда пластика
Сертификати Ecocert COSMOS ORGANIC
Vegan Society
Cruelty Free International
Земја на потекло Данска
Максимален рок на траење 880 дена
Write your own review
*
*
  • Bad
  • Excellent
*
*
*
Products specifications
Дејство / Ефект Хидратација (Moisturizing/Hydrating)
Омекнување (Smoothing)
Главни активни состојки Алое вера
Дополнителни активни состојки Кокосов нектар
Слатко масло од портокал
Магнолија
Линија на производи Coconut
Тип на производ Регенератор за коса
Амбалажа Тврда пластика
Сертификати Ecocert COSMOS ORGANIC
Vegan Society
Cruelty Free International
Земја на потекло Данска
Максимален рок на траење 880 дена
Customers who bought this item also bought

Bath Bomb / Шумлива купка гуава - 170 гр.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
КОМПИРОВ СКРОБ • МАСЛО ОД СОЈА • МАСЛО ОД АВОКАДО
290 МКД
equates to 171 МКД per 100 gram(s)

Bath Bomb / Шумлива купка портокал & чили - 170 гр.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
КОМПИРОВ СКРОБ • МАСЛО ОД СОЈА • МАСЛО ОД АВОКАДО
290 МКД
equates to 171 МКД per 100 gram(s)

COCONUT / КРЕМА ЗА РАЦЕ ОД КОКОС - 75 МЛ.

ХИДРАТАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ
АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД БАДЕМ • ШЕА ПУТЕР
410 МКД
equates to 547 МКД per 100 milliliter(s)

COCONUT / МАСЛО ЗА НОРМАЛНА, СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА ОД КОКОС - 100 МЛ.

СЈАЈНОСТ • ХРАНЕЊЕ
МАСЛО ОД БАДЕМ • КОКОСОВО МАСЛО • МАСЛО ОД ЈОЈОБА
600 МКД