Search
Filters
Close

Eternal Gold / ДНЕВНА КРЕМА - 50 МЛ.

ХИДРАТАЦИЈА • ЗАШТИТА • ЗАТЕГНУВАЊЕ
СТОЕХИОЛ • XERADIN™ • ЗЛАТО
Manufacturer: ORGANIQUE
SKU: 5902135436080
Free shipping
Delivery date: 1-2 working days
Availability: In stock

1850 МКД
equates to 3700 МКД per 100 milliliter(s)

Лесна крема наменета за целодневна нега на зрела, сува и чувствителакожа, од ексклузивната  линија за борба против брчки. Содржи комбинација на внимателно одбрани природни активни компоненти кои овозможуваат комфорт при нанесувањето и обемна нега. Заштитува од надворешните фактори, овозможува здрав и светол изглед на кожата. За постигнување на најдобар ефект, се препорачува користењето на комплетната терапија против брчки (лосион, пилинг, тоник, дневна и ноќна крема и крема за очи).

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- Стоехиол (масло од лаванда) - ја затегнува кожата, ги смирува мимичките брчки

- Xeradin™ (екстракт од мускатна жалфија) - ја задржува водата во епидермисот,ја зголемува хидратацијата

- Овошнен сок (коктел од екстракти од овошки) - хидрира, мазни, го спречува процесот на стареење

- Шеа путер - регенерира, храни и заштитува

- Масло од соја - ја спречува загубата на влажност, мазни

- Злато - регенерира, ја стимулира колагенската синтеза

- Хиалуронска киселина - хидрира, ја подобрува еластичноста, мазни

- Пантенол - смирува, го намалува црвенилото

- Зеленчуков глицерин - овозможува долготрајна хидратација

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето и масирајте до целосно впивање. Заради посебниот метод на презервација на производот, при нанесување на кремат се препорачува употреба на шпатуата која се наоѓа во самата амбалажа.

 

ETERNAL GOLD

Ексклузивна терапија  против брчки на лицето, вратот и деколтето, наменета за интензивна нега на зрела и сува кожа,кај која еластичноста е намалена . Природниот „еликсир на младоста“ е создаден од комбинација на внимателно одбрани природни активни компоненти кои обезбедуваат и овозможуваат хидратација, осветлиување, регенерација и спречување на појавување на брчки.

 

ETERNAL GOLD ТЕРАПИЈА ПРОТИВ БРЧКИ

Чекор 1 - исчистете ја кожата со Eternal Gold лосионот за отстранување на шминка.

Чекор 2 - нанесете го Eternal Gold пилингот на кожата и по кратката масажа, темелно исплакнете ги остатоците. Овој чекор, во зависност од состојбата на кожата, може да се повторува еднаш до максимум два пати неделно.

Чекор 3 - избришете ја кожата со памукче натопено со Eternal Gold тоникот.

Чекор 4 - нанесете ја Eternal Gold кремата за очи на кожата под очите и на очните капаци и нежно масирајте.

Чекор 5 - во зависнот од делот во денот, нанесете ја дневната/ноќната крема за лице, врат и деколте.

 

Состојки (INCI): AQUA/WATER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETEARYL ALCOHOL, TITANIUM DIOXIDE, ALUMINA, GLYCERIN, ETHYLHEXYL COCOATE, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, STEARIC ACID, CETEARETH-20, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, PROPANEDIOL, SALVIA SCLAREA CLARY EXTRACT, PROPYLENE GLYCOL, RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT, FRAGARIA VESCA (STRAWBERRY) FRUIT EXTRACT, ACTINIDIA CHINENSIS (KIWI) FRUIT EXTRACT, PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT, PRUNUS PERSICA (PEACH) FRUIT EXTRACT, CARICA PAPAYA (PAPAYA) FRUIT EXTRACT, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, PANTHENOL, SODIUM HYALURONATE, LAVANDULA STOECHAS EXTRACT, XANTAN GUM, GOLD (nano), SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, IRON OXIDE, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, CHLORPHENESIN, PARFUM, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, LIMONENE, COUMARIN, ALPHA-ISOMETHYL IONONE

Лесна крема наменета за целодневна нега на зрела, сува и чувствителакожа, од ексклузивната  линија за борба против брчки. Содржи комбинација на внимателно одбрани природни активни компоненти кои овозможуваат комфорт при нанесувањето и обемна нега. Заштитува од надворешните фактори, овозможува здрав и светол изглед на кожата. За постигнување на најдобар ефект, се препорачува користењето на комплетната терапија против брчки (лосион, пилинг, тоник, дневна и ноќна крема и крема за очи).

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- Стоехиол (масло од лаванда) - ја затегнува кожата, ги смирува мимичките брчки

- Xeradin™ (екстракт од мускатна жалфија) - ја задржува водата во епидермисот,ја зголемува хидратацијата

- Овошнен сок (коктел од екстракти од овошки) - хидрира, мазни, го спречува процесот на стареење

- Шеа путер - регенерира, храни и заштитува

- Масло од соја - ја спречува загубата на влажност, мазни

- Злато - регенерира, ја стимулира колагенската синтеза

- Хиалуронска киселина - хидрира, ја подобрува еластичноста, мазни

- Пантенол - смирува, го намалува црвенилото

- Зеленчуков глицерин - овозможува долготрајна хидратација

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето и масирајте до целосно впивање. Заради посебниот метод на презервација на производот, при нанесување на кремат се препорачува употреба на шпатуата која се наоѓа во самата амбалажа.

 

ETERNAL GOLD

Ексклузивна терапија  против брчки на лицето, вратот и деколтето, наменета за интензивна нега на зрела и сува кожа,кај која еластичноста е намалена . Природниот „еликсир на младоста“ е создаден од комбинација на внимателно одбрани природни активни компоненти кои обезбедуваат и овозможуваат хидратација, осветлиување, регенерација и спречување на појавување на брчки.

 

ETERNAL GOLD ТЕРАПИЈА ПРОТИВ БРЧКИ

Чекор 1 - исчистете ја кожата со Eternal Gold лосионот за отстранување на шминка.

Чекор 2 - нанесете го Eternal Gold пилингот на кожата и по кратката масажа, темелно исплакнете ги остатоците. Овој чекор, во зависност од состојбата на кожата, може да се повторува еднаш до максимум два пати неделно.

Чекор 3 - избришете ја кожата со памукче натопено со Eternal Gold тоникот.

Чекор 4 - нанесете ја Eternal Gold кремата за очи на кожата под очите и на очните капаци и нежно масирајте.

Чекор 5 - во зависнот од делот во денот, нанесете ја дневната/ноќната крема за лице, врат и деколте.

 

Состојки (INCI): AQUA/WATER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETEARYL ALCOHOL, TITANIUM DIOXIDE, ALUMINA, GLYCERIN, ETHYLHEXYL COCOATE, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, STEARIC ACID, CETEARETH-20, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, PROPANEDIOL, SALVIA SCLAREA CLARY EXTRACT, PROPYLENE GLYCOL, RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT, FRAGARIA VESCA (STRAWBERRY) FRUIT EXTRACT, ACTINIDIA CHINENSIS (KIWI) FRUIT EXTRACT, PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT, PRUNUS PERSICA (PEACH) FRUIT EXTRACT, CARICA PAPAYA (PAPAYA) FRUIT EXTRACT, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, PANTHENOL, SODIUM HYALURONATE, LAVANDULA STOECHAS EXTRACT, XANTAN GUM, GOLD (nano), SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, IRON OXIDE, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, CHLORPHENESIN, PARFUM, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, LIMONENE, COUMARIN, ALPHA-ISOMETHYL IONONE

Products specifications
Дејство / Ефект Хидратација (Moisturizing/Hydrating)
Заштита (Protection)
Затегнување (Firming/Lifting)
Главни активни состојки Злато
Xeradin™
Stoechiol
Дополнителни активни состојки Шеа путер
Масло од соја
Хиалуронска киселина
Други активни состојки Коктел од овошки
Пантенол
Глицерин
Линија на производи Eternal Gold - The Anti-Wrinkle Therapy
Тип на производ Крема за лице
Амбалажа Стакло
Сертификати GMP - Good Manufacturing Practice
Земја на потекло Полска
Максимален рок на траење 24 месеци
Write your own review
*
*
  • Bad
  • Excellent
*
*
*
Products specifications
Дејство / Ефект Хидратација (Moisturizing/Hydrating)
Заштита (Protection)
Затегнување (Firming/Lifting)
Главни активни состојки Злато
Xeradin™
Stoechiol
Дополнителни активни состојки Шеа путер
Масло од соја
Хиалуронска киселина
Други активни состојки Коктел од овошки
Пантенол
Глицерин
Линија на производи Eternal Gold - The Anti-Wrinkle Therapy
Тип на производ Крема за лице
Амбалажа Стакло
Сертификати GMP - Good Manufacturing Practice
Земја на потекло Полска
Максимален рок на траење 24 месеци
Customers who bought this item also bought

PUMPKIN / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ - 50 МЛ.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
ТИКВА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • МАСЛО ОД АВОКАДО
1205 МКД
equates to 2410 МКД per 100 milliliter(s)

ALOE VERA / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ - 50 МЛ.

СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА • ЗАШТИТА
АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД МАКАДАМИА • ВИТАМИН Е
1590 МКД
equates to 3180 МКД per 100 milliliter(s)

PURE NATURE / ТОНИК ОД ХАМАМЕЛИС – 125 МЛ.

СМИРУВАЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ХАМАМЕЛИС • ХИДРОЛИЗИРАН ПРАВ ОД БИСЕРИ • МОРСКА СОЛ
725 МКД

ORANGE & CHILLI / БАЛСАМ ЗА ТЕЛО ОД ШЕА ПУТЕР - 200 МЛ.

ХРАНЕЊЕ • НАВЛАЖНУВАЊЕ • МАЗНЕЊЕ
ШЕА ПУТЕР • МАСЛО ОД СОЈА • МАСЛО ОД АВОКАДО • МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ГРОЗЈЕ
1180 МКД
equates to 590 МКД per 100 milliliter(s)