Search
Filters
Close

#girlsaresuchgirls / ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА РАЦЕ - 100 МЛ.

ОМЕКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД ЛИМОН • ЗЕЛЕН ЧАЈ • КОКОСОВО МАСЛО
Manufacturer: ORGANIC KITCHEN
SKU: 4743318183176
Delivery date: 1-2 working days

210 МКД
equates to 210 МКД per 100 milliliter(s)

Совршен маникир, кој заслужува „like”! Органското масло од лимон ги храни и омекнува дланките и го стимулира растот и јачината на ноктите. Екстрактот од органски зелен чај ги хидрира кутикулите, давајќи им негуван изглед. Вашите прсти ќе изгледаат одлично!

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чисти и суви раце и масирајте до целосно впивање.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCOS NUCIFERA OIL, CETEARYL ALCOHOL, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERYL STEARATE, GLYCERIN, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT*, SCHIZANDRA CHINENSIS FRUIT EXTRACT, VACCINIUM VITIS-IDAEA FRUIT EXTRACT*, HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRUS LIMON PEEL OIL*, PARFUM, CITRAL, GERANIOL, LIMONENE, LINALOOL, CI77492.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Совршен маникир, кој заслужува „like”! Органското масло од лимон ги храни и омекнува дланките и го стимулира растот и јачината на ноктите. Екстрактот од органски зелен чај ги хидрира кутикулите, давајќи им негуван изглед. Вашите прсти ќе изгледаат одлично!

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чисти и суви раце и масирајте до целосно впивање.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCOS NUCIFERA OIL, CETEARYL ALCOHOL, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERYL STEARATE, GLYCERIN, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT*, SCHIZANDRA CHINENSIS FRUIT EXTRACT, VACCINIUM VITIS-IDAEA FRUIT EXTRACT*, HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRUS LIMON PEEL OIL*, PARFUM, CITRAL, GERANIOL, LIMONENE, LINALOOL, CI77492.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Products specifications
Дејство / Ефект Омекнување (Smoothing)
Хидратација (Moisturizing/Hydrating)
Главни активни состојки Масло од лимон
Зелен чај
Дополнителни активни состојки Кокосово масло
Маслиново масло
Чајна билка
Кинеска шисандра
Брусница
Сибирска вечерница
Масло од ленено семе
Линија на производи #girlsaresuchgirls
Тип на производ Крема за раце
Амбалажа Тврда пластика
Сертификати Ecocert COSMOS NATURAL
Земја на потекло Естонија
Максимален рок на траење 36 месеци
Write your own review
*
*
  • Bad
  • Excellent
*
*
*
Products specifications
Дејство / Ефект Омекнување (Smoothing)
Хидратација (Moisturizing/Hydrating)
Главни активни состојки Масло од лимон
Зелен чај
Дополнителни активни состојки Кокосово масло
Маслиново масло
Чајна билка
Кинеска шисандра
Брусница
Сибирска вечерница
Масло од ленено семе
Линија на производи #girlsaresuchgirls
Тип на производ Крема за раце
Амбалажа Тврда пластика
Сертификати Ecocert COSMOS NATURAL
Земја на потекло Естонија
Максимален рок на траење 36 месеци
Customers who bought this item also bought

CHILL-OUT ZONE / МЛЕКО ЗА ТЕЛО - 260 МЛ.

ОСВЕЖУВАЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
ЛИМЕТА • МАСЛО ОД ЛИМОНОВА ТРЕВА • КОКОСОВО МАСЛО
290 МКД
equates to 112 МКД per 100 milliliter(s)

CAMOMILE / ШАМПОН ЗА ПРИРОДНО РУСА КОСА ОД КАМИЛИЦА - 250 МЛ.

ХИДРАТАЦИЈА • СЈАЈНОСТ
АЛОЕ ВЕРА • ЕКСТРАКТ ОД КАМИЛИЦА • МАСЛО ОД КАМИЛИЦА
465 МКД
equates to 186 МКД per 100 milliliter(s)

CALENDULA / ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ ЗА ДЕЦА ОД НЕВЕН - 250 МЛ.

ЧИСТЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
НЕВЕН • АЛОЕ ВЕРА • ГЛИЦЕРИН
450 МКД
equates to 180 МКД per 100 milliliter(s)

CAMOMILE / РЕГЕНЕРАТОР ЗА ПРИРОДНО РУСА КОСА ОД КАМИЛИЦА - 180 МЛ.

СЈАЈНОСТ • ОМЕКНУВАЊЕ
АЛОЕ ВЕРА • ЕКСТРАКТ ОД КАМИЛИЦА • МАСЛО ОД КАМИЛИЦА
475 МКД
equates to 264 МКД per 100 milliliter(s)