Search
Filters
Close

Glow of Feeling - Eau de Parfum 80 ml.

Similar scent to Jennifer Lopez "Love & Glamour"
Manufacturer: JFenzi
SKU: 5907690127756
Free shipping
Delivery date: 1-2 working days
Availability: In stock

1399 МКД
895 МКД

 

Составот е сензација за добро расположени енергични жени, кои уживаат во секој момент од животот. Свежиот овошен аромат е добиен од акорди на мандарина, гуава и праска. Со текот на времето јасминот станува поинтензивен и во комбинација со водениот божур и цветот од портокал му додава свежина и леснотија на мирисот. Основата е комбинација од сандаловина, килибар и мошус, кои ја потенцираат длабочината и сензуалноста. Парфемот може да се користи во секоја сезона.

 

 

Составот е сензација за добро расположени енергични жени, кои уживаат во секој момент од животот. Свежиот овошен аромат е добиен од акорди на мандарина, гуава и праска. Со текот на времето јасминот станува поинтензивен и во комбинација со водениот божур и цветот од портокал му додава свежина и леснотија на мирисот. Основата е комбинација од сандаловина, килибар и мошус, кои ја потенцираат длабочината и сензуалноста. Парфемот може да се користи во секоја сезона.

 

Products specifications
Годишно време Летен
Дневен/Ноќен Дневен
Доминантна нота Гуава
Top notes Мандарина
Гуава
Праска
Middle notes Јасмин
Воден божур
Цвет од портокал
Base notes Сандаловина
Килибар
Мошус
Write your own review
*
*
  • Bad
  • Excellent
*
*
*
Products specifications
Годишно време Летен
Дневен/Ноќен Дневен
Доминантна нота Гуава
Top notes Мандарина
Гуава
Праска
Middle notes Јасмин
Воден божур
Цвет од портокал
Base notes Сандаловина
Килибар
Мошус
Customers who bought this item also bought

Savoir Brillant - Eau de Parfum 100 ml.

Similar scent to Versace "Bright Crystal"
1399 МКД 895 МКД