Search
Filters
Close

Goji Berry / КРЕМА ЗА ОЧИ - 20 мл.

РЕВИТАЛИЗАЦИЈА • ЗАТЕГНУВАЊЕ-ЛИФТИНГ ЕФЕКТ
ЕКСТРАКТ ОД ГОЏИ БОБИНКИ • ЦРВЕН ЧАЈ • КОФЕИН
Manufacturer: ORGANIQUE
SKU: 5902135437322
Free shipping
Delivery date: 1-2 working days
Availability: In stock

1130 МКД

Нежна крема за очи, наменета за нега на уморна кожа на која и е неопходна  стимулација и обнова. Содржи внимателно одбрани природни состојки , кои ја зајакнуваат и затегнуваат кожата и го стимулираат процесот на регенерација .Нејзината нежна безмирисна формула, овозможува комфорт при нанесувањето и комплексна нега на чувствителната кожа. За постигнување на најдобар ефект, се препорачува користењето на комплетната Anti-ageing терапија (пилинг, маска за лице, дневна и ноќна крема, крема за очи).

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- Екстракт од гоџи бобинки - има дермо-стимулирачки и anti-ageing ефекти

- Екстракт од црвен чај - стимулира, чисти, ги намалува слободните радикали

- Екстракт од гинсенг - зајакнува, ја стимулира регенерацијата

- Кофеин - спречува појавување на подочници, ја стимулира микро-циркулацијата

- Црвени микроалги и екстракт од тара дрво - ја затегнува и мазни кожата

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно нанесете мала количина од кремата на чиста кожа околу очите.

 

ТЕРАПИЈА ANTI-AGEING

 

Дневна крема за лице
- лесна формула, со заштитно SPF масло
- препорачлива за секојдневна нега, погодна и како подлога за шминка


Ноќна крема за лице
- хранлива и богата формула
- препорачлива за активна ноќна нега


Крема за очи
- нежна и енергетска формула
- препорачлива за дневна и ноќна употреба


Пилинг за лице
- емулзирана формула со скапоцени честички од килибар
- да се користи 1-2 пати неделно


Маска за лице
- кремаста формула збогатена со црвена глина
- да се користи 1-2 пати неделно

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ISOAMYL COCOATE, DECYL COCOATE, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-3 METHYLGLUCOSIDE DISTEARATE, GLYCERYL STEARATE, STEARYL ALCOHOL, GOSSYPIUM HERBACEUM (COTTON) SEED OIL, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT, LYCIUM BARBARUM FRUIT EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, KAPPAPHYCUS ALVAREZIL EXTRACT, CAESALPINIA SPINOSA FRUIT EXTRACT, CAFFEINE, TOCOPHEROL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, PROPANEDIOL, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE.

Нежна крема за очи, наменета за нега на уморна кожа на која и е неопходна  стимулација и обнова. Содржи внимателно одбрани природни состојки , кои ја зајакнуваат и затегнуваат кожата и го стимулираат процесот на регенерација .Нејзината нежна безмирисна формула, овозможува комфорт при нанесувањето и комплексна нега на чувствителната кожа. За постигнување на најдобар ефект, се препорачува користењето на комплетната Anti-ageing терапија (пилинг, маска за лице, дневна и ноќна крема, крема за очи).

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- Екстракт од гоџи бобинки - има дермо-стимулирачки и anti-ageing ефекти

- Екстракт од црвен чај - стимулира, чисти, ги намалува слободните радикали

- Екстракт од гинсенг - зајакнува, ја стимулира регенерацијата

- Кофеин - спречува појавување на подочници, ја стимулира микро-циркулацијата

- Црвени микроалги и екстракт од тара дрво - ја затегнува и мазни кожата

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно нанесете мала количина од кремата на чиста кожа околу очите.

 

ТЕРАПИЈА ANTI-AGEING

 

Дневна крема за лице
- лесна формула, со заштитно SPF масло
- препорачлива за секојдневна нега, погодна и како подлога за шминка


Ноќна крема за лице
- хранлива и богата формула
- препорачлива за активна ноќна нега


Крема за очи
- нежна и енергетска формула
- препорачлива за дневна и ноќна употреба


Пилинг за лице
- емулзирана формула со скапоцени честички од килибар
- да се користи 1-2 пати неделно


Маска за лице
- кремаста формула збогатена со црвена глина
- да се користи 1-2 пати неделно

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ISOAMYL COCOATE, DECYL COCOATE, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-3 METHYLGLUCOSIDE DISTEARATE, GLYCERYL STEARATE, STEARYL ALCOHOL, GOSSYPIUM HERBACEUM (COTTON) SEED OIL, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT, LYCIUM BARBARUM FRUIT EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, KAPPAPHYCUS ALVAREZIL EXTRACT, CAESALPINIA SPINOSA FRUIT EXTRACT, CAFFEINE, TOCOPHEROL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, PROPANEDIOL, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE.

Products specifications
Дејство / Ефект Ревитализација (Revitalizing)
Затегнување (Firming)
Главни активни состојки Екстракт од Гоџи бобинки
Екстракт од гинсенг
Црвени макроалги и екстракт од Тара дрво
Дополнителни активни состојки Алое Вера
Црвен чај
Кофеин
Други активни состојки Масло од семе од памук
Витамин Е
Глицерин
Линија на производи Goji Berry - The Rejuvenating Therapy
Тип на производ Крема за околу очи
Амбалажа Тврда пластика
Сертификати GMP - Good Manufacturing Practice
Земја на потекло Полска
Максимален рок на траење 24 месеци
Write your own review
*
*
  • Bad
  • Excellent
*
*
*
Products specifications
Дејство / Ефект Ревитализација (Revitalizing)
Затегнување (Firming)
Главни активни состојки Екстракт од Гоџи бобинки
Екстракт од гинсенг
Црвени макроалги и екстракт од Тара дрво
Дополнителни активни состојки Алое Вера
Црвен чај
Кофеин
Други активни состојки Масло од семе од памук
Витамин Е
Глицерин
Линија на производи Goji Berry - The Rejuvenating Therapy
Тип на производ Крема за околу очи
Амбалажа Тврда пластика
Сертификати GMP - Good Manufacturing Practice
Земја на потекло Полска
Максимален рок на траење 24 месеци
Customers who bought this item also bought

ALOE VERA / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ - 50 МЛ.

СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА • ЗАШТИТА
АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД МАКАДАМИА • ВИТАМИН Е
1590 МКД

PURE NATURE / ТОНИК ОД ХАМАМЕЛИС – 125 МЛ.

СМИРУВАЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ХАМАМЕЛИС • ХИДРОЛИЗИРАН ПРАВ ОД БИСЕРИ • МОРСКА СОЛ
725 МКД

PUMPKIN / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ - 50 МЛ.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
ТИКВА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • МАСЛО ОД АВОКАДО
1205 МКД

ORANGE & CHILLI / БАЛСАМ ЗА ТЕЛО ОД ШЕА ПУТЕР - 200 МЛ.

ХРАНЕЊЕ • НАВЛАЖНУВАЊЕ • МАЗНЕЊЕ
ШЕА ПУТЕР • МАСЛО ОД СОЈА • МАСЛО ОД АВОКАДО • МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ГРОЗЈЕ
1180 МКД