Search
Filters
Close

Goji Berry / КРЕМА ЗА ОЧИ - 20 мл.

РЕВИТАЛИЗАЦИЈА * ЗАТЕГНУВАЊЕ-ЛИФТИНГ ЕФЕКТ
ЕКСТРАКТ ОД ГОЏИ БОБИНКИ * ЦРВЕН ЧАЈ * КОФЕИН
Manufacturer: ORGANIQUE
SKU: 5902135437322
Free shipping
Delivery date: 1-2 working days
Availability: In stock

1130 МКД

Нежна крема за очи, наменета за нега на уморна кожа на која и е неопходна  стимулација и обнова. Содржи внимателно одбрани природни состојки , кои ја зајакнуваат и затегнуваат кожата и го стимулираат процесот на регенерација .Нејзината нежна безмирисна формула, овозможува комфорт при нанесувањето и комплексна нега на чувствителната кожа. За постигнување на најдобар ефект, се препорачува користењето на комплетната Anti-ageing терапија (пилинг, маска за лице, дневна и ноќна крема, крема за очи).

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

 

- Екстракт од гоџи бобинки - има дермо-стимулирачки и anti-ageing ефекти

- Екстракт од црвен чај - стимулира, чисти, ги намалува слободните радикали

- Екстракт од гинсенг - зајакнува, ја стимулира регенерацијата

- Кофеин - спречува појавување на подочници, ја стимулира микро-циркулацијата

- Црвени микроалги и екстракт од тара дрво - ја затегнува и мазни кожата

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно нанесете мала количина од кремата на чиста кожа околу очите.

 

ТЕРАПИЈА ANTI-AGEING

 

Дневна крема за лице
- лесна формула, со заштитно SPF масло
- препорачлива за секојдневна нега, погодна и како подлога за шминка


Ноќна крема за лице
- хранлива и богата формула
- препорачлива за активна ноќна нега


Крема за очи
- нежна и енергетска формула
- препорачлива за дневна и ноќна употреба


Пилинг за лице
- емулзирана формула со скапоцени честички од килибар
- да се користи 1-2 пати неделно


Маска за лице
- кремаста формула збогатена со црвена глина
- да се користи 1-2 пати неделно

 

Состојки (INCI): AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ISOAMYL COCOATE, DECYL COCOATE, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-3 METHYLGLUCOSIDE DISTEARATE, GLYCERYL STEARATE, STEARYL ALCOHOL, GOSSYPIUM HERBACEUM (COTTON) SEED OIL, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT, LYCIUM BARBARUM FRUIT EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, KAPPAPHYCUS ALVAREZIL EXTRACT, CAESALPINIA SPINOSA FRUIT EXTRACT, CAFFEINE, TOCOPHEROL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, PROPANEDIOL, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE.

Нежна крема за очи, наменета за нега на уморна кожа на која и е неопходна  стимулација и обнова. Содржи внимателно одбрани природни состојки , кои ја зајакнуваат и затегнуваат кожата и го стимулираат процесот на регенерација .Нејзината нежна безмирисна формула, овозможува комфорт при нанесувањето и комплексна нега на чувствителната кожа. За постигнување на најдобар ефект, се препорачува користењето на комплетната Anti-ageing терапија (пилинг, маска за лице, дневна и ноќна крема, крема за очи).

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

 

- Екстракт од гоџи бобинки - има дермо-стимулирачки и anti-ageing ефекти

- Екстракт од црвен чај - стимулира, чисти, ги намалува слободните радикали

- Екстракт од гинсенг - зајакнува, ја стимулира регенерацијата

- Кофеин - спречува појавување на подочници, ја стимулира микро-циркулацијата

- Црвени микроалги и екстракт од тара дрво - ја затегнува и мазни кожата

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно нанесете мала количина од кремата на чиста кожа околу очите.

 

ТЕРАПИЈА ANTI-AGEING

 

Дневна крема за лице
- лесна формула, со заштитно SPF масло
- препорачлива за секојдневна нега, погодна и како подлога за шминка


Ноќна крема за лице
- хранлива и богата формула
- препорачлива за активна ноќна нега


Крема за очи
- нежна и енергетска формула
- препорачлива за дневна и ноќна употреба


Пилинг за лице
- емулзирана формула со скапоцени честички од килибар
- да се користи 1-2 пати неделно


Маска за лице
- кремаста формула збогатена со црвена глина
- да се користи 1-2 пати неделно

 

Состојки (INCI): AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ISOAMYL COCOATE, DECYL COCOATE, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-3 METHYLGLUCOSIDE DISTEARATE, GLYCERYL STEARATE, STEARYL ALCOHOL, GOSSYPIUM HERBACEUM (COTTON) SEED OIL, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT, LYCIUM BARBARUM FRUIT EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, KAPPAPHYCUS ALVAREZIL EXTRACT, CAESALPINIA SPINOSA FRUIT EXTRACT, CAFFEINE, TOCOPHEROL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, PROPANEDIOL, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE.

Products specifications
Дејство / Ефект Ревитализација (Revitalizing)
Затегнување (Firming)
Главни активни состојки Екстракт од Гоџи бобинки
Екстракт од црвен чај
Екстракт од гинсенг
Кофеин
Црвени микроалги
Екстракт од тара дрво
Линија на производи Goji Berry - The Rejuvenating Therapy
Тип на производ Крема за очи
Амбалажа Тврда пластика
Write your own review
*
*
  • Bad
  • Excellent
*
*
*
Products specifications
Дејство / Ефект Ревитализација (Revitalizing)
Затегнување (Firming)
Главни активни состојки Екстракт од Гоџи бобинки
Екстракт од црвен чај
Екстракт од гинсенг
Кофеин
Црвени микроалги
Екстракт од тара дрво
Линија на производи Goji Berry - The Rejuvenating Therapy
Тип на производ Крема за очи
Амбалажа Тврда пластика