Search
Filters
Close

Mon Succès - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Jean-Paul Gaultier "Scandal"
Manufacturer: JFENZI
SKU: 5902539680379
Free shipping
Delivery date: 1-2 working days
Availability: In stock

23 EUR
15 EUR

 

Перфектна комбинација на сензуалност, елеганција и деликатност. Неверојатно секси, привлечно блага, а истовремено мистериозна која ја обвива кожата подолго време. Композицијата започнува со експлозија од  овошна и цветна свежина со комбинација од сочен портокал и гарденија. После некое време, може да се почувствуваат медот и нотата на пачули кои му даваат на парфемот зачудувачки карактер. Нотите од овој парфем, ја прават жената по самоуверена и влеваат доверба со која може да го освои светот.

 

 

Перфектна комбинација на сензуалност, елеганција и деликатност. Неверојатно секси, привлечно блага, а истовремено мистериозна која ја обвива кожата подолго време. Композицијата започнува со експлозија од  овошна и цветна свежина со комбинација од сочен портокал и гарденија. После некое време, може да се почувствуваат медот и нотата на пачули кои му даваат на парфемот зачудувачки карактер. Нотите од овој парфем, ја прават жената по самоуверена и влеваат доверба со која може да го освои светот.

 

Products specifications
Годишно време Есенски
Дневен/Ноќен Ноќен
Доминантна нота Мед
Top notes Црвен портокал
Гарденија
Middle notes Мед
Base notes Пачули
Write your own review
*
*
  • Bad
  • Excellent
*
*
*
Products specifications
Годишно време Есенски
Дневен/Ноќен Ноќен
Доминантна нота Мед
Top notes Црвен портокал
Гарденија
Middle notes Мед
Base notes Пачули
Customers who bought this item also bought

Desso Gold Gentleman - Eau de Parfum 100 ml.

Similar scent to Hugo Boss "The Scent"
23 EUR 15 EUR

Good Life - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Carolina Herrera "Good Girl"
23 EUR 15 EUR

Anathea - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Paco Rabanne "Olympèa"
23 EUR 15 EUR

Le'Chel Deep Blue - Eau de Parfum 100 ml.

Similar scent to Chanel "Bleu de Chanel"
23 EUR 15 EUR