Пребарување
Filters
Close

Нови производи во Bellina!

вторник, 09 октомври 2018

Од среда (10.10.2018), нашиот асортиман на парфеми од францускиот бренд JFenzi, ќе биде збогатен со нов тип на производи:

Станува збор за ROLL ON ПАРФЕМИ од 10 ml.

Дали знаете кои се главните карактеристики, на нашите нови производи?

- Не се работи за парфемирана вода (Eau de Parfum) како нашите досегашни производи од 100 ml., туку за парфемски екстракт (Extraits de Parfum), кој се карактеризира со многу повисок процент на етерично парфемско масло во составот.

- Просечната долготрајност на кожата е од 20 до 24 часа!!

- Цена: 325 ден. за 10 ml.

- Со помош на стаклена „ролон“ куглица (roll on), се спречува непотребна загуба при нанесувањето.

- Практичната амбалажа од 10 милилитри, овозможува да го носите парфемот секаде со себе без никаков проблем.

- Моментално, во нашата палета имаме осум различни видови на Roll On производи. Во нашата палета можете да ги најдете:

 

1. ANATHEA - EXTRAIT DE PARFUM 10ML. - Мириса слично на Paco Rabanne "Olympèa"

2. ARDAGIO LILI - EXTRAIT DE PARFUM 10ML. - Мириса слично на Giorgio Armani "Sì"

 

3. C'EST LA VIE - EXTRAIT DE PARFUM 10ML. - Мириса слично на Lancôme "La vie est belle"

4.CHARME - EXTRAIT DE PARFUM 10ML. - Мириса слично на Chloé "Chloé"

5. DESSO MON AMIE - EXTRAIT DE PARFUM 10ML. - Мириса слично на Hugo Boss "Ma Vie Pour Femme"

6. GOOD LIFE - EXTRAIT DE PARFUM 10ML. - Мириса слично на Carolina Herrera "Good Girl"

7. LA'AMORE - EXTRAIT DE PARFUM 10ML. - Мириса слично на Christian Dior "J'adore"

8. SAVOIR BRILLANT - EXTRAIT DE PARFUM 10ML. - Мириса слично на Versace "Bright Crystal"

Побрзајте и пробајте ги нашите нови производи!

Оставете коментар