Пребарување
Filters
Close

ALOE VERA / ГЕЛ ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО ОД АЛОЕ ВЕРА - 100 МЛ.

РЕГЕНЕРАЦИЈА • СМИРУВАЊЕ
АЛОЕ ВЕРА • ГЛИЦЕРИН • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
Бренд: URTEKRAM
Баркод: 5765228838785
Време на испорака: 1-2 работни дена
Достапност: На залиха

08 EUR

Органски гел од алое вера со хиалуронска киселина и хексапептид, кои го интензивираат формирањето на колагенот и еластинот. Ја храни и ѝ дава влажност на сувата кожа, а истовремено има и смирувачки карактеристики за дехидрирана и оштетена кожа. Фантастичен е за употреба после сончање и одличен за смирување на иритирана кожа од изгореници од сонце.

 

95% состојки од органско потекло

97% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го на кожата и нежно масирајте до целосно впивање. Може да се користи по потреба, колку често сакате.

 

СОСТОЈКИ (INCI): ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, GLYCERINE**, XANTHAN GUM, ACACIA SENEGAL GUM, SODIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID, HYALURONATE, HEXAPEPTIDE-11, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, LIMONENE, PARFUM.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Органски гел од алое вера со хиалуронска киселина и хексапептид, кои го интензивираат формирањето на колагенот и еластинот. Ја храни и ѝ дава влажност на сувата кожа, а истовремено има и смирувачки карактеристики за дехидрирана и оштетена кожа. Фантастичен е за употреба после сончање и одличен за смирување на иритирана кожа од изгореници од сонце.

 

95% состојки од органско потекло

97% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го на кожата и нежно масирајте до целосно впивање. Може да се користи по потреба, колку често сакате.

 

СОСТОЈКИ (INCI): ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, GLYCERINE**, XANTHAN GUM, ACACIA SENEGAL GUM, SODIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID, HYALURONATE, HEXAPEPTIDE-11, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, LIMONENE, PARFUM.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Спецификации на производот
Дејство / Ефект Регенерација (Repairing/Regenerating)
Смирување (Soothing/Calming)
Главни активни состојки Алое вера
Дополнителни активни состојки Глицерин
Хиалуронска киселина
Линија на производи Aloe Vera
Тип на производ Гел за лице
Гел за тело
Амбалажа Мека пластика
Сертификати Ecocert COSMOS ORGANIC
Vegan Society
Cruelty Free International
Земја на потекло Данска
Максимален рок на траење 880 дена
Напишете сопствен осврт
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Спецификации на производот
Дејство / Ефект Регенерација (Repairing/Regenerating)
Смирување (Soothing/Calming)
Главни активни состојки Алое вера
Дополнителни активни состојки Глицерин
Хиалуронска киселина
Линија на производи Aloe Vera
Тип на производ Гел за лице
Гел за тело
Амбалажа Мека пластика
Сертификати Ecocert COSMOS ORGANIC
Vegan Society
Cruelty Free International
Земја на потекло Данска
Максимален рок на траење 880 дена
Корисниците кои го купиле овој производ, исто така купија

Good Life - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Carolina Herrera "Good Girl"
23 EUR 15 EUR

Mon Succès - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Jean-Paul Gaultier "Scandal"
23 EUR 15 EUR

Desso Gold Gentleman - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Hugo Boss "The Scent"
23 EUR 15 EUR

Perfect Joy - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Paco Rabanne "Pure XS"
23 EUR 15 EUR