Пребарување
Filters
Close

Anathea - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Paco Rabanne "Olympèa"
Бренд: JFENZI
Баркод: 5904730300766
Бесплатна испорака
Време на испорака: 1-2 работни дена
Достапност: На залиха

1399 МКД
895 МКД

 

Женски одговор на екстремно популарниот машки парфем Victorius. Композицијата ја отвараат свежите мандарини, суптилниот јасмин и огнениот ѓумбир, давајќи целосно смел и невообичаено возбудлив карактер. Во срцето на нотата следува прекршување на неочекуваниот дует на сензуална ванила и сол. Во надополнување на целината постои база полна со заводничката нота на килибар, сандаловина и кашмир. Со здружувањето на овие ноти мирисот совршено се вклопува во есенската идила, одржувајќи ја топлата заводничка аура на жената.

 

 

Женски одговор на екстремно популарниот машки парфем Victorius. Композицијата ја отвараат свежите мандарини, суптилниот јасмин и огнениот ѓумбир, давајќи целосно смел и невообичаено возбудлив карактер. Во срцето на нотата следува прекршување на неочекуваниот дует на сензуална ванила и сол. Во надополнување на целината постои база полна со заводничката нота на килибар, сандаловина и кашмир. Со здружувањето на овие ноти мирисот совршено се вклопува во есенската идила, одржувајќи ја топлата заводничка аура на жената.

 

Спецификации на производот
Годишно време Есенски
Дневен/Ноќен Дневен
Доминантна нота Ванила
Главни ноти Зелена мандарина
Јасмин
Ѓумбиров цвет
Средни ноти Ванила
Сол
Основни ноти Сив килибар
Кашмир
Сандаловина
Напишете сопствен осврт
*
*
  • Лошо
  • Одлично
Постоечки осврти
Odlicen
Podobar i od originalot!
Од: Гост | Датум: 02.8.2016 01:08
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (9/0)
Ana
Otkako go potrosiv originalot Olimpia, ne mi se davaa pak tolku pari, pa edna drugarka ve preporaca vas i resiv da go probam Anatea. Stvarno sum pozitivno iznenadena, mirisov e identicen, VRV.
Bi go preporacala na sekoj sto koristel ili koristi olimpia.'
Од: Гост | Датум: 12.9.2016 23:22
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (8/0)
Топ
Стварно прекрасно мириса и трае преубав е секој може да си го дозволи Бравос мило ми е што постоите
Од: Гордана | Датум: 15.9.2016 14:24
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (5/0)
Ист како оригиналот.
Преубав мирис. Идентичен е со оригиналот. Многу женствен парфем и погоден за вечерни настани :D
Од: Елизабета | Датум: 11.11.2016 12:19
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (5/0)
Ist kako originalot
Znaci vaka: si staviv od nego i i se pofaliv na komshivkata deka imam nov parfem i i dadov da mirisne bez d ai kazam koj e, nejziniot komentar beshe " Paco Rabanne "Olympèa bratucedka mi go ima mn.  e ubav " :) znaci poveke od toa komentar ne treba.... a za Bellina, navistina se ekspeditivni i profesionalni...im blagodaram....
Од: Гост | Датум: 04.1.2017 13:01
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (5/0)
Daniela
Parfemot e preubav veren na orginalot trae cel den. Koga sum na rabota koj i da vleze vo kancelarija prasuva koj parfem sum go stavila so toa e dokaz deka dosta dolgo traat
Од: Daniela | Датум: 13.2.2017 13:00
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (5/0)
Dolgotraen
Identichen so originalot, dolgotraen i preubav
Од: Simona | Датум: 15.2.2017 15:50
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (4/0)
dobar
vo red e, ne trae cel den ama e aftenticen na originalot
Од: Eva | Датум: 07.3.2017 14:33
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (1/0)
komentar
prezadovolna sum od vasiot proizvod, i sigurno ke im preporacam na uste drugi priateli.

ovsen toa i uslugata za brzo prakanje e nesto sto im fali na drugite,a kaj vas e fer i ednostavno bi rekol deka ste najdobrite vo MK.
Од: lindihana | Датум: 13.3.2017 18:58
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (1/0)
Одличен
За разлика од Day&Night Women, Анатхеа е верен на оригиналот по двата основи - мирис и трајност.
Од: Лихнида | Датум: 18.3.2017 12:00
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (1/0)
Одличен
Одличен
Од: Aleksandra | Датум: 27.4.2017 15:38
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (1/0)
Super
Odlicen parfem slicen na originalot. Pozdrav
Од: Mario | Датум: 23.5.2017 11:44
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (1/0)
Odlicen parfem
Navistina sum prezadovolna od parfemov, dosta slicen na originalot. A, vooedno i brza isporaka za eden den, sto e za pofalba.
Од: Катерина | Датум: 02.6.2017 02:55
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (1/0)
Одличен парфем
Презадоволна сум од парфемот, женствен, преубав мирис, траен и погоден за вечерни настани, воедно презадоволна сум и од испораката....Bellina најдобри сте.....
Од: Marija | Датум: 19.6.2017 21:54
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (1/0)
Original
Parmemot e odlicen, ima ist miris i intenzitet kako originalot.
Од: SILVANA | Датум: 06.7.2017 06:55
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (1/0)
prekrasen
Mojot omilen parfem. Mnogu e slicen   so originalot i e dolgotraen.Preporaka
Од: Гост | Датум: 06.7.2017 23:43
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (1/0)
Anathea - Eau de Parfum 100 ml
Прекрасен женски парфем.
Мириса како и оригиналот, нема никаква разлика.
Долготраен и едноставно заводлив.
Од: Љупчо | Датум: 05.8.2017 14:49
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (1/0)
Aleksandra
Odlicen parfem, a za timot na Bellina sekoja pofalba za preciznosta I tocnosta vo  rabotata, sekoja cest.
Од: Aleksandra | Датум: 07.10.2017 13:17
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (0/0)
TOP
Anathea ...nemam zborovi...prekrasen....zadovolna od isporakata a i od samiot parfem,blagodaram Bellina i ponataka ke prodolzam so kupuvanje na vasite proizvodi
Од: Darinka | Датум: 14.12.2017 08:42
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (0/0)
*
*
*
Спецификации на производот
Годишно време Есенски
Дневен/Ноќен Дневен
Доминантна нота Ванила
Главни ноти Зелена мандарина
Јасмин
Ѓумбиров цвет
Средни ноти Ванила
Сол
Основни ноти Сив килибар
Кашмир
Сандаловина
Корисниците кои го купиле овој производ, исто така купија

Good Life - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Carolina Herrera "Good Girl"
1399 МКД 895 МКД

Desso Gold Gentleman - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Hugo Boss "The Scent"
1399 МКД 895 МКД

Mon Succès - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Jean-Paul Gaultier "Scandal"
1399 МКД 895 МКД

Le'Chel Deep Blue - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Chanel "Bleu de Chanel"
1399 МКД 895 МКД