Пребарување
Filters
Close

C'est la vie - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Lancôme "La vie est belle"
Бренд: JFENZI
Баркод: 5907690127879
Бесплатна испорака
Време на испорака: 1-2 работни дена
Достапност: На залиха

1399 МКД
895 МКД

 

Цветна сладост која прекрасно обвива во зимските денови и им додава шарм на вечерните часови. Интензивната рибизла и перуниката со помош на ванилата, на аромата и даваат различност и моќ, правејќи го мирисот исклучително траен. Моќта на јасминот и цветот од портокал, прават составот да плени со неговата длабочина. Пралината дополнува со сладост, исполнувајќи го воздухот со ендорфин. Слободната жена, која е сигурна во себе, ќе се вљуби до бескрај во овој мирис и ќе го предаде своето срце на долг рок.

 

 

Цветна сладост која прекрасно обвива во зимските денови и им додава шарм на вечерните часови. Интензивната рибизла и перуниката со помош на ванилата, на аромата и даваат различност и моќ, правејќи го мирисот исклучително траен. Моќта на јасминот и цветот од портокал, прават составот да плени со неговата длабочина. Пралината дополнува со сладост, исполнувајќи го воздухот со ендорфин. Слободната жена, која е сигурна во себе, ќе се вљуби до бескрај во овој мирис и ќе го предаде своето срце на долг рок.

 

Спецификации на производот
Годишно време Зимски
Дневен/Ноќен Ноќен
Доминантна нота Пралина
Главни ноти Црна рибизла
Круша
Средни ноти Перуника
Јасмин
Цвет од портокал
Основни ноти Пачули
Тонка зрна
Ванила
Пралина
Напишете сопствен осврт
*
*
  • Лошо
  • Одлично
Постоечки осврти
top
Vcera go dobiv parfemov i navistina e prekrasen. So imitacii na parfemi ne sum imala dosega bas pozitivno iskustvo, no parfemov se osekjase na mene duri i otkako se istusirav. Ne mozam iskreno da zameram za nisto!
Од: Гост | Датум: 10.9.2016 21:53
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (7/0)
Odlicen
Super parfem, megju najdobrite sto gi imam naracano od Bellina.
Од: Ljubica | Датум: 10.12.2016 18:11
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (4/1)
Prekrasen parfem
Nemam zborovi za parfemot. Prekrasno mirisa, zavodliv, I doglotraen. Najpozitivno sum iznenadena.Timot na Bellinba e prekrasen za sorabotka, a  dostavata ne mozese da bide pobrza:)
Од: Гост | Датум: 04.1.2017 12:12
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (3/0)
Parfem
Odlicen parfem, dobra kopija na orginalot, navistina odlicno mirisa, prezadovolna sum
Од: Гост | Датум: 16.2.2017 11:55
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (1/0)
Prekrasen izbor
Parfemot e prekrasen, mirisa mnogu blizu do originalot i trae cel den. mnogu sum zadovolna
Од: Sandra | Датум: 19.2.2017 20:25
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (1/0)
Parfem za site prigodi
Zadovolna pred se od uslugata na vrabotenite, a parfemot gi ispolni moite ocekuvanja...ne se primetuva deka e kopija na originalot, dolgotraen i vpecatliv...
Blagodaram Bellina.
Од: Vesna | Датум: 10.3.2017 19:41
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (1/0)
Prekrasen
Parfemot e prekrasen i cel den trae,nemam zborovi najdobar e !!!
Од: Simona | Датум: 05.4.2017 12:18
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (0/0)
Женски пaрфем
Прекрaсен,нежен,еднoстaвен!
Од: Мaгдaленa | Датум: 05.4.2017 22:13
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (1/0)
Prekrasen
Prekrasen i tranen parfem
Од: Sonja | Датум: 25.4.2017 17:51
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (0/0)
:)
Preubav !
Од: Olesja | Датум: 13.5.2017 09:20
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (0/0)
odlicen parfem
Parfemot mnogu mi se dopadna, dolgotraen e...  sorabotkata so timot na Bellina e odlicna...dostavata e efikasna ....sigurna sum deka ce ja prodolzime sorabotkata...
Blagodaram Bellina!
Од: SONJA | Датум: 30.6.2017 18:28
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (0/0)
prekrasen parfem..traen
najdobri ste, edinstevni...najbrzi vo isporakata....imate navistina izbor  vo parfemite,pa.....
Од: Lidija | Датум: 19.7.2017 23:18
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (0/0)
La vie est belle
Ist kako lancome 😍
Од: Eleonora | Датум: 15.11.2017 20:08
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (0/0)
... la vie est belle
Сличен на оргиналот, убав но не многу траен
Од: Eleonora | Датум: 23.11.2017 21:37
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (0/0)
*
*
*
Спецификации на производот
Годишно време Зимски
Дневен/Ноќен Ноќен
Доминантна нота Пралина
Главни ноти Црна рибизла
Круша
Средни ноти Перуника
Јасмин
Цвет од портокал
Основни ноти Пачули
Тонка зрна
Ванила
Пралина
Корисниците кои го купиле овој производ, исто така купија

Good Life - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Carolina Herrera "Good Girl"
1399 МКД 895 МКД

Desso Gold Gentleman - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Hugo Boss "The Scent"
1399 МКД 895 МКД

Anathea - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Paco Rabanne "Olympèa"
1399 МКД 895 МКД

Le'Chel Deep Blue - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Chanel "Bleu de Chanel"
1399 МКД 895 МКД