Пребарување
Filters
Close

Day&Night Rays - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Dolce&Gabbana "The One Grey"
Бренд: JFENZI
Баркод: 5902539680607
Бесплатна испорака
Време на испорака: 1-2 работни дена
Достапност: На залиха

23 EUR
15 EUR

 

Модерна композиција во која секоја маж може да најде сензуална нота на зачестеност и ароматска свежина. Овој парфем е комбинација на рафинирана елеганција и спортска класика. На почетокот, зачинетата нота на кардамон е дополнета од горчината на грејпфрутот. Срцето на композицијата е полно со експресивни ноти на лаванда, мудрец и гераниум зајакнати со дрвени ароми на ветивер. За овој парфем да е комплетен, дополнет е со сензуални топли ноти на тутун и елегантни дрвени ноти.  

 

 

Модерна композиција во која секоја маж може да најде сензуална нота на зачестеност и ароматска свежина. Овој парфем е комбинација на рафинирана елеганција и спортска класика. На почетокот, зачинетата нота на кардамон е дополнета од горчината на грејпфрутот. Срцето на композицијата е полно со експресивни ноти на лаванда, мудрец и гераниум зајакнати со дрвени ароми на ветивер. За овој парфем да е комплетен, дополнет е со сензуални топли ноти на тутун и елегантни дрвени ноти.  

 

Спецификации на производот
Годишно време Пролетен
Дневен/Ноќен Дневен
Доминантна нота Грејпфрут
Главни ноти Кардамон
Ветиверија
Средни ноти Жалфија
Коријандер
Лаванда
Основни ноти Тутун
Лабданум
Босилек
Гераниум
Пачули
Напишете сопствен осврт
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Спецификации на производот
Годишно време Пролетен
Дневен/Ноќен Дневен
Доминантна нота Грејпфрут
Главни ноти Кардамон
Ветиверија
Средни ноти Жалфија
Коријандер
Лаванда
Основни ноти Тутун
Лабданум
Босилек
Гераниум
Пачули
Корисниците кои го купиле овој производ, исто така купија

Mon Succès - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Jean-Paul Gaultier "Scandal"
23 EUR 15 EUR

Desso Gold Gentleman - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Hugo Boss "The Scent"
23 EUR 15 EUR

Victorius - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Paco Rabanne "Invictus"
23 EUR 15 EUR

Good Life - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Carolina Herrera "Good Girl"
23 EUR 15 EUR