Пребарување
Filters
Close

Mon Succès - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Jean-Paul Gaultier "Scandal"
Бренд: JFENZI
Баркод: 5902539680379
Бесплатна испорака
Време на испорака: 1-2 работни дена
Достапност: На залиха

1399 МКД
895 МКД

 

Перфектна комбинација на сензуалност, елеганција и деликатност. Неверојатно секси, привлечно блага, а истовремено мистериозна која ја обвива кожата подолго време. Композицијата започнува со експлозија од  овошна и цветна свежина со комбинација од сочен портокал и гарденија. После некое време, може да се почувствуваат медот и нотата на пачули кои му даваат на парфемот зачудувачки карактер. Нотите од овој парфем, ја прават жената по самоуверена и влеваат доверба со која може да го освои светот.

 

 

Перфектна комбинација на сензуалност, елеганција и деликатност. Неверојатно секси, привлечно блага, а истовремено мистериозна која ја обвива кожата подолго време. Композицијата започнува со експлозија од  овошна и цветна свежина со комбинација од сочен портокал и гарденија. После некое време, може да се почувствуваат медот и нотата на пачули кои му даваат на парфемот зачудувачки карактер. Нотите од овој парфем, ја прават жената по самоуверена и влеваат доверба со која може да го освои светот.

 

Спецификации на производот
Годишно време Есенски
Дневен/Ноќен Ноќен
Доминантна нота Мед
Главни ноти Црвен портокал
Гарденија
Средни ноти Мед
Основни ноти Пачули
Напишете сопствен осврт
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Спецификации на производот
Годишно време Есенски
Дневен/Ноќен Ноќен
Доминантна нота Мед
Главни ноти Црвен портокал
Гарденија
Средни ноти Мед
Основни ноти Пачули
Корисниците кои го купиле овој производ, исто така купија

Good Life - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Carolina Herrera "Good Girl"
1399 МКД 895 МКД

Desso Gold Gentleman - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Hugo Boss "The Scent"
1399 МКД 895 МКД

Victorius - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Paco Rabanne "Invictus"
1399 МКД 895 МКД

Anathea - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Paco Rabanne "Olympèa"
1399 МКД 895 МКД