Пребарување
Filters
Close

ORGANIC BAOBAB / ШАМПОН ЗА КОСА ОД БАОБАБ - 280 МЛ.

ЗАЈАКНУВАЊЕ • ВОЛУМЕН
МАСЛО ОД БАОБАБ • КАФЕ ОД ЕТИОПИЈА • ИНДИСКИ САПУНСКИ ОРЕВ
Бренд: PLANETA ORGANICA
Баркод: 4743318100548
Време на испорака: 1-2 работни дена
Достапност: На залиха

07 EUR
100 мл. = 02 EUR

Овој сертифициран органски шампон е наменет да ѝ даде на Вашата коса „африканска густина“. Составен од органско масло од баобаб и индиски сапунски орев, специјално е дозиран да ја направи косата погуста и да ѝ даде волумен. Без проблем отстранува од косата нечистотии, вишок на себум и остатоци од лакови или восоци за коса, без притоа да го дехидрира скалпот. Етиопското кафе има освежувачки ефект на скалпот и го стимулира растот на здрава и јака коса, истовремено враќајќи ѝ го природниот сјај. Екстрактот од коњска детелина (бела комунига), го смирува иритираниот скалп и ги отстранува бактериите и габите, кои се предизвикувачи на првут.

 

РЕЗУЛТАТ: 88% подебела и појака коса (базирано на истражување и оценка на 30 жени, каде 88% го имаат потврдено резултатот).

 

10% состојки од органско потекло

97.8% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, DECYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, ADANSONIA DIGITATA SEED OIL*, COFFEA ARABICA SEED EXTRACT*, SAPINDUS TRIFOLIATUS FRUIT EXTRACT, GLYCERIN, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Овој сертифициран органски шампон е наменет да ѝ даде на Вашата коса „африканска густина“. Составен од органско масло од баобаб и индиски сапунски орев, специјално е дозиран да ја направи косата погуста и да ѝ даде волумен. Без проблем отстранува од косата нечистотии, вишок на себум и остатоци од лакови или восоци за коса, без притоа да го дехидрира скалпот. Етиопското кафе има освежувачки ефект на скалпот и го стимулира растот на здрава и јака коса, истовремено враќајќи ѝ го природниот сјај. Екстрактот од коњска детелина (бела комунига), го смирува иритираниот скалп и ги отстранува бактериите и габите, кои се предизвикувачи на првут.

 

РЕЗУЛТАТ: 88% подебела и појака коса (базирано на истражување и оценка на 30 жени, каде 88% го имаат потврдено резултатот).

 

10% состојки од органско потекло

97.8% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, DECYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, ADANSONIA DIGITATA SEED OIL*, COFFEA ARABICA SEED EXTRACT*, SAPINDUS TRIFOLIATUS FRUIT EXTRACT, GLYCERIN, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Спецификации на производот
Сертификати Ecocert COSMOS ORGANIC
Vegan Society
Напишете сопствен осврт
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Спецификации на производот
Сертификати Ecocert COSMOS ORGANIC
Vegan Society
Корисниците кои го купиле овој производ, исто така купија

NIGHT SHIFT / НОЌНА МАСКА ЗА ЛИЦЕ - 100 МЛ.

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД ВЕЧЕРНИЦА • РОЗА • КОКОСОВО МАСЛО
03 EUR
100 мл. = 00 EUR

SMOOTHING / СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 30 МЛ.

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ПЧЕНИЦА • ЕКСТРАКТ ОД ЉУБИЧИЦА • ВОДА ОД ЖАЛФИЈА
05 EUR
100 мл. = 00 EUR

MOISTURIZING / ТОНИК ЗА ЛИЦЕ ЗА НОРМАЛНА И СУВА КОЖА - 200 МЛ.

ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД КОЊСКА ДЕТЕЛИНА • ВОДА ОД КАМИЛИЦА • ВОДА ОД РОЗА
05 EUR
100 мл. = 00 EUR

GREEN MATCHA / АНТИЦЕЛУЛИТНО МАСЛО ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ (МАЧА) - 100 МЛ.

АНТИ-ЦЕЛУЛИТ • ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕ
МАСЛИНОВО МАСЛО • БАДЕМОВО МАСЛО • ЕКСТРАКТ ОД ЧИЛИ
11 EUR