Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

KI / CONCENTRATION МАСЛО ЗА ПОДОБРУВАЊЕ НА КОНЦЕНТРАЦИЈА - 5 МЛ.

610 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4779035860656

СМИРУВАЊЕ • ПОДОБРА КОНЦЕНТРАЦИЈА
МАСЛО ОД БАДЕМ • МАСЛО ОД КАМФОРОВО ДРВО • МАСЛО ОД НАНЕ

Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Масло
  • Дејство / Ефект - Смирување (Soothing/Calming) , Подобра концентрација
  • Брендови - You&Oil
  • Тип на кожа - Сите типови на кожа
  • Наменето за - Деца , Возрасни

ТHE TOUCH OF WELLNESS. Овој еликсир, учтивост од природата, е формулиран од скапоцена мешавина на есенцијални масла од нане, екстракт од лист и екстракт од кора од камфорово дрво инфузирани во масло од сладок бадем. Овој еликсир ја подобрува способноста за фокусирање и концентрација. Есенцијалното масло од нане помага да се подобри концентрација, обезбедувајќи енергетско збогатување, намалување на нервозност за време на постигнувањето на оптимален фокус и остар ум. Покрај подобрениот фокус и концентрација, палисандерот исто така е ефективен во подобрување на задржување на сеќавањата. Својствената способност на екстрактот од кора од камфорово дрво е да го стимулира умот и да ја подобрува концентрацијата и фокусот со воздигнувачки ефект. Аромата на овие три масла може да ги разбуди сетила, дозволувајќи подобар фокус и целовкупна когнитивна функција. 


НАМЕНА: Безбеден и ефективен избор за возрасни за спречување и третирање на емоционални заболувања.

РЕЗУЛТАТИ: Помага при расеаност и недостаток на концентрација.

ПРЕПОРАЧАНО ЗА: Секој над 6 години.


You&Oil KI стимулира одредени точки во телото со лесно триење, со цел да се разбудат внатрешните извори на телото. Есенцијалните масла го забрзуваат дотокот на кислород во клетките на телото, што го подобрува метаболизмот и телесните регенеративни процеси. Го зајакнува добробитието и помага во побрзо закрепнување.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:
1.    Капнете 2-3 капки од мешавината на есенцијални масла на вашите прсти или рака. Избегнувајте директен контакт на пипетата со кожа.
2.    Нежно втријте на внатрешноста на зглобовите или соларниот плексус, 20 минути пред посакуваниот момент на концентрација.


СОСТОЈКИ (INCI): PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, CINNAMOMUM CAMPHORA LEAF OIL, CINNAMOMUM CAMPHORA LINALOOLIFERUM WOOD OIL, MENTHA PIPERITA OIL, GERANIOL, LIMONENE, LINALOOL.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре