KIDS / SLEEP WELL МАСЛО ЗА ДЕЦА ЗА ПРОБЛЕМИ СО ЗАСПИВАЊЕ - 10 МЛ.

515 МКД 730 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5060520850658

ОПУШТАЊЕ • СМИРУВАЊЕ
МАСЛО ОД КАМФОРОВО ДРВО • МАСЛО ОД КАМИЛИЦА • МАСЛО ОД МАЈОРАН
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Масло
  • Дејство / Ефект - Смирување (Soothing/Calming) , Полесно заспивање , Опуштање
  • Брендови - You&Oil
  • Наменето за - Деца

ТHE TOUCH OF WELLNESS. Овој еликсир, учтивост од природата, е формулиран со скапоцена мешавина од есенцијални масла како мајоран, римска камилица и лаванда; може да се користи за промовирање на длабок сон доколку еликсирот се инфузира во масло од сладок бадем. Благодарение на високата концентрација на камфор, аромата од маслото од мајоран создава моќен мирис како еукалиптусот кој помага да се смират нервите. Додека пак дифузирањето на слатката хербална арома од есенцијалното масло од римска камилица, може да создаде мирна атмосфера која што се поврзува со добриот сон. Се верува дека чистото масло од лаванда промовира смиреност која помага при заспивање и обезбедува помирен сон. Добрите ефекти од есенцијалното масло од ветиверија кои предизвикуваат спиење може да му помогнат дури и на најисфрустрираниот инсомниак да западне во сон.


НАМЕНА: Безбеден и ефективен избор за деца, за спречување и олеснување на емоционални нарушувања.

РЕЗУЛТАТИ: Може да помогне за полесно заспивање.

ПРЕПОРАЧАНО ЗА: Деца од 3 месеци до 6 години.Формулирани специфично за деца, овие есенцијални масла може да се апсорбираат преку кожата, или да се вдишуваат. KI KIDS стимулира одредени точки на телото преку допир и лесна масажа, со цел да се разбудат внатрешните извори на телото.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:
1.    Нанесете неколку капки од мешавината на есенцијални масла на вашите прсти или рака. Избегнувајте директен контакт на пипетата со кожа.
2.    За деца до 1 година: нежно втријте 1 капка на стапалата, еднаш на ден.
3.    За деца од 1 до 2 години: нежно втријте две капки на градите и вратот.
4.    За деца од 2 до 6 години: нежно втријте 4-5 капки на градите и вратот.


СОСТОЈКИ (INCI): PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, CINNAMOMUM CAMPHORA LEAF OIL, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER OIL, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA HERB OIL, ORIGANUM MAJORANA HERB OIL, TOCOPHEROL, LIMONENE, LINALOOL, GERANIOL.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре