Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

KIDS / ANXIETY МАСЛО ЗА ДЕЦА ПРОТИВ АНКСИОЗНОСТ - 10 МЛ.

730 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5060520850665

СМИРУВАЊЕ • ОПУШТАЊЕ
МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛО ОД КАМФОРОВО ДРВО • МАСЛО ОД МАЈОРАН

Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Масло
  • Дејство / Ефект - Смирување (Soothing/Calming) , Опуштање
  • Брендови - You&Oil
  • Наменето за - Деца

ТHE TOUCH OF WELLNESS. Овој еликсир, учтивост од природата, е формулиран со скапоцена мешавина од есенцијални масла како римска камилица, мајоран и масло од камфорово дрво. Инфузиран во масло од сладок бадем, оваа комбинација од есенцијални масла може да се користи за да се смири тензија и грижа кај децата. Благодарение на неговата висока концентрација на камфор, аромата од камфорово дрво слична на еукалиптус може да создаде мирна атмосфера, смирувајќи иритабилност. Се верува дека чистото фрагрантно масло од лаванда помага да се третира нервоза и немир. Смирувачките дејства на слаткиот риган помагаат да се намалат главоболки поврзани со недостаток на леснотија, предизвикувајќи понатамошно спокојство.


НАМЕНА: Безбеден и ефективен избор за деца, за спречување и олеснување на емоционални заболувања.

РЕЗУЛТАТИ: Помага да се ослободи иритабилност и анксиозност.

ПРЕПОРАЧАНО ЗА: Деца од 3 месеци до 6 години.


Формулирани специфично за деца, овие есенцијални масла може да се апсорбираат преку кожата. KI KIDS стимулира одредени точки на телото преку допир и лесна масажа, со цел да се разбудат внатрешните извори на телото.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:
1.    Капнете неколку капки од мешавината на есенцијални масла на вашите прсти или рака. Избегнувајте директен контакт на пипетата со кожа.
2.    За деца до 1 година: нежно втријте 1 капка на стапалата, еднаш на ден.
3.    За деца од 1 до 2 години: нежно втријте 2 капки на соларниот плексус и/или стапалата, три пати на ден.
4.    За деца од 2 до 6 години: нежно втријте 4-5 капки на соларниот плексус и/или стапалата, три пати на ден.


СОСТОЈКИ (INCI): PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, CINNAMOMUM CAMPHORA LEAF OIL, ORIGANUM MAJORANA HERB OIL, COMMIPHORA MYRRHA OIL, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER OIL, CANANGA ODORATA FLOWER OIL, TOCOPHEROL, GERANIOL; LIMONENE; LINALOOL; BENZYL BENZOATE; BENZYL SALICYLATE; EUGENOL; FARNESOL; ISOEUGENOL.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре