KIDS / BABY COLIC МАСЛО ЗА БЕБИЊА ПРОТИВ БЕБЕШКА КОЛИКА И ГАСОВИ - 10 МЛ.

292 МКД 730 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5060520850696

ПРОТИВ ГАСОВИ • ПРОТИВ ГРЧЕВИ
МАСЛО ОД БАДЕМ • МАСЛО ОД АНАСОН • МАСЛО ОД КИМ
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Масло
  • Дејство / Ефект - Против колики (гасови) , Против болки
  • Брендови - You&Oil
  • Наменето за - Бебиња и деца

ТHE TOUCH OF WELLNESS. Овој еликсир, учтивост од природата, е формулиран со скапоцена мешавина од есенцијални масла како ким и анасон. Кога овие есенцијални масла се инфузираат во масло од бадем, тие помагаат да се намалат симптомите на подуеност и грчеви кај новороденчињата. Познат по управување со дигестивни нарушувања, екстрактот од ким е вклучен во формулата за да ги третира истите, благодарение на неговата способност да инхибира чести гастрични патогени присутни во мешињата на бебињата склони на грчеви. Есенцијалното масло од анасон е наградено како најпопуларен лек за гасови, бидејќи помага да се смири гастроинтестиналниот тракт и да се ослободи гас, истовремено давајќи значително намалување на траењето на грчевите.


НАМЕНА: Безбеден и ефективен избор за деца, за спречување и олеснување на емоционални заболувања.

РЕЗУЛТАТИ: Може да помогне при ослободување од интестинална непријатност по јадење, кога се генерираат гасови, или се појавуваат грчеви (колики).

ПРЕПОРАЧАНО ЗА: Бебиња од 0 до 1 година.


Формулирани специфично за деца, овие есенцијални масла може да се апсорбираат преку кожата, или да се вдишуваат. KI KIDS стимулира одредени точки на телото преку допир и лесна масажа, со цел да се разбудат внатрешните извори на телото.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:
1.    Ставете од мешавината на есенцијални масла на вашите прсти или рака. Избегнувајте директен контакт на пипетата со кожа.
2.    Нежно масирајте 3-4 капки на мешето со кружни движења во насока на стрелките на часовникот. Се препорачува да се повтори пред хранење на бебето.


СОСТОЈКИ (INCI): PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, TOCOPHEROL, CARUM CARVI FRUIT OIL, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER OIL, LIMONENE.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре