KIDS / BABY TEETHING МАСЛО ЗА БЕБИЊА ПРОТИВ БОЛКИ ПРИ РАСТЕЊЕ НА ЗАБИ - 10 МЛ.

292 МКД 730 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5060520850702

СМИРУВАЊЕ • ОПУШТАЊЕ
МАСЛО ОД КАМИЛИЦА • МАСЛО ОД БАДЕМ
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Масло
  • Дејство / Ефект - Смирување (Soothing/Calming) , Опуштање
  • Брендови - You&Oil
  • Наменето за - Бебиња и деца

ТHE TOUCH OF WELLNESS. Овој еликсир, учтивост од природата, е формулиран со есенцијално масло од римска камилица инфузирано во масло од сладок бадем. Неговите моќни аналгетски својства смируваат непријатност при раст на забите. Додека растат првите запчиња, бебешките непца имаат тенденција да стануваат нежни и отечени. Седативно и нетоксично, есенцијалното масло од римска камилица е идеално за време на раст на заби кај новороденчиња. Делува како благ релаксант. Слатката хербална арома на масло од камилица има антивоспалителни својства и ги олеснува симптомите предизвикани од растот на забите.


НАМЕНА: Безбеден и ефективен избор за деца, за спречување и олеснување на емоционални заболувања.

РЕЗУЛТАТИ: Може да помогне при намалување на болка за време на вадење на првите заби.

ПРЕПОРАЧАНО ЗА: За деца од 3 месеци до 2 години.


Формулирани специфично за деца, овие есенцијални масла може да се апсорбираат преку кожата, или да се вдишуваат. KI KIDS стимулира одредени точки на телото преку допир и лесна масажа, со цел да се разбудат внатрешните извори на телото.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: 
1.    Ставете од мешавината на есенцијални масла на вашите прсти или рака. Избегнувајте директен контакт на пипетата со кожа.
2.    Надворешно втријте 1-2 капки од мешавината на есенцијални масла на кожата на лицето и вилицата, на местото каде растат забите. Повторете 3-4 пати на ден.


СОСТОЈКИ (INCI): PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER OIL, TOCOPHEROL, LIMONENE.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре