KIDS / STOP MICROBES МАСЛО ЗА ДИФУЗЕР ЗА ДЕЦА ПРОТИВ НАСТИНКИ - 10 МЛ.

370 МКД 925 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5060520850689

ПРОТИВ НАСТИНКИ • АНТИБАКТЕРИСКО ДЕЈСТВО
МАСЛО ОД ЕУКАЛИПТУС • МАСЛО ОД МАЈЧИНА ДУШИЦА • МАСЛО ОД ТЕМЈАН
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Масло
  • Дејство / Ефект - Антисептично дејство (Antiseptic effect) , Зајакнување на имунитет , Против настинки
  • Брендови - You&Oil
  • Наменето за - Деца

ТHE TOUCH OF WELLNESS. Овој еликсир, учтивост од природата, е формулиран од скапоцена мешавина на есенцијални масла како еукалиптус, мајчина душица и темјан. Инфузирани во масло од бадем, тие помагаат да се подобрат симптомите на сезонски настинки како воспаление на назалната регија и растечен нос. Благодарение на неговите антибактериски својства, есенцијалното масло од еукалиптус се бори со бактериите, намалува воспаленија, ослободува од болка и намалува мускулна тензија која што може да биде резултат на настинка. Мајчината душица има антивирусни, антимикробни, деконгестивни, експекторантни и подмладувачки својства кои помагаат да се намали траењето на настинката или грипот на вашето дете. Понатаму, есенцијалното масло од темјан е одлично против настинките и грипот, поради неговите природни антибактериски, антимикробни и антивирусни ефекти. Овој еликсир може да се користи во дифузер за есенцијално масло.


НАМЕНА: Безбеден и ефективен избор за деца, за спречување и олеснување на емоционални заболувања.

РЕЗУЛТАТИ: Може да помогне при спречување на сезонски настинки, или да го забрза процесот на заздравување од болест.

ПРЕПОРАЧАНО ЗА: Деца над 3 месеци.


Формулирани специфично за деца, овие есенцијални масла може да се апсорбираат преку кожата, или да се вдишуваат. KI KIDS стимулира одредени точки на телото преку допир и лесна масажа, со цел да се разбудат внатрешните извори на телото.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:
1.    Употреба само со дифузер.
2.    Капнете 1-2 капки во дифузерот за мирис или есенцијално масло кое го имате дома.


СОСТОЈКИ (INCI): EUCALYPTUS DIVES LEAF/TWIG OIL, THYMUS VULGARIS FLOWER/LEAF OIL, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL, BOSWELLIA CARTERII GUM OIL, LIMONENE, LINALOOL, GERANIOL, CITRAL.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре