KIDS / SWEET DREAMS МАСЛО ЗА ДИФУЗЕР ЗА ДЕЦА ЗА ПОЛЕСНО ЗАСПИВАЊЕ - 10 МЛ.

370 МКД 925 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5060520850719

СМИРУВАЊЕ • ОПУШТАЊЕ
МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛО ОД МАНДАРИНА • МАСЛО ОД БЕРГАМОТ
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Масло
  • Дејство / Ефект - Смирување (Soothing/Calming) , Релаксација , Полесно заспивање , Опуштање
  • Брендови - You&Oil
  • Наменето за - Деца

ТHE TOUCH OF WELLNESS. Овој еликсир, учтивост од природата, е формулиран со скапоцена мешавина на есенцијални масла како што се мандарина, бергамот, римска камилица и ветиверија. Инфузирани во масло од сладок бадем, може да се користат за промовирање на подлабок сон. Вкусно сладок и исполнет со нежна цитрусна свежина од масло од кора од мандарина и бергамот, еликсирот обезбедува ослободување од нарушен одмор и го подобрува квалитетот на спиењето. Дифузирањето на свежа, хербална арома на маслото од римска камилица создава мирна атмосфера, поставувајќи ја првата фаза за добар сон. Се верува дека чистото фрагрантно масло од лаванда промовира смиреност, помагајќи им на малечките да западнат во подлабок сон. Ефектот на дремливост кој го дава есенцијалното масло од ветивер може да го успие дури и најпалавото дете. Користете дифузер на есенцијални масла за да ја исполните собата на вашето дете со чувство на мир, кое формулата го охрабрува.


НАМЕНА: Безбеден и ефективен избор за деца, за спречување и олеснување на емоционални заболувања.

РЕЗУЛТАТИ: Има способност да му помогне на детето да се смири и да заспие побрзо.

ПРЕПОРАЧАНО ЗА: Деца од 0 месеци.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:
1.    Користете само со дифузер.
2.    Капнете 1-2 капки во дифузерот за мирис или есенцијално масло кое го имате дома.


СОСТОЈКИ (INCI): CITRUS NOBILIS (TANGOR) PEEL OIL, CITRUS BERGAMIA (BERGAMOT) PEEL OIL, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) HERB OIL, ANTHEMIS NOBILIS (ROMAN CHAMOMILE) FLOWER OIL, VETIVERIA ZIZANIOIDES (VETIVER GRASS) ROOT OIL, CITRAL, GERANIOL, CITRONELLOL, LIMONENE, LINALOOL, COUMARIN.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре