COPENHAGEN / ARTIC ROSE РЕГЕНЕРАТОР ЗА СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА - 400 МЛ.

203 МКД 405 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4744183016422

НЕГУВА • ПОПРАВА
ЕКСТРАКТ ОД МОРСКА ТРЕВА • РОЗОВА ВОДА • ЕКСТРАКТ ОД АРТИЧКА МАЛИНА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој регенератор помага во третман за сува и оштетена коса, враќајќи ја нејзината природна убавина.


- Розата ја навлажнува косата, правејќи ја помазна и полесна за расчешлување.

- Артичката малина е богат извор на витамини и аминокиселини, кои помагаат во негување и поправка на структурата на косата.

- Хидролизираниот протеин од ориз е богат со амино киселини, витамини Б, Е, ПП и К, кои помагаат да се заштити косата од расцепени врвови и кршење.

- Морската трева од Фарските острови е богата со витамини А, Б1, Б2, Б6, Б12, Ц, Е, микроелементи и јод кои помагаат да се врати здравјето на косата по целата нејзина должина, правејќи ја природно сјајна и блескава.

- Сибирските диви билки содржат витамини, сапонини, фитонциди и танини кои помагаат да се негува и навлажнува косата по целата нејзина должина, правејќи ја мазна и свиленкаста.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од регенераторот на чиста влажна коса по шампонирање. Рамномерно распоредете од коренот до врвовите на косата, потоа оставете 3-4 минути да дејствува и темелно исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERYL STEARATE, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, BIS-CETEARYL AMODIMETHICONE, CETRIMONIUM CHLORIDE, PANTHENOL, ALARIA ESCULENTA EXTRACT**, HYDROLYZED RICE PROTEIN, ROSA DAMASCENA FLOWER WATER*, RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACT, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACTWH, PINUS PUMILA NEEDLE EXTRACTWH, CETRARIA NIVALIS EXTRACTWH, SORBUS SIBIRICA EXTRACTWH, JUNIPERUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACTWH, HESPERIS SIBIRICA EXTRACTWH, AGROSTIS SIBIRICA EXTRACTWH, LAURYL GLUCOSIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, CETRIMONIUM BROMIDE, PARFUM, CITRONELLOL, CI 14720.

*се произведува од органско земјоделство

**диви собрани алги од Фарските Острови

(WH) органски екстракти од диво собрани морски алги

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре