Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

COPENHAGEN / WILD JUNIPER ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО ОД ДИВА СМРЕКА - 370 МЛ.

455 МКД 910 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4744183016552

ХРАНИ • НАВЛАЖНУВА
ЕКСТРАКТ ОД МОРСКА ТРЕВА • ШЕА ПУТЕР • ЕКСТРАКТ ОД БОБИНКИ НА СМРЕКА

Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој пилинг за тело од бобинки на дива смрека ја чисти кожата, ја измазнува и остава трајно чувство на чистота и свежина.


- Бобинките од смрека содржат голема количина на фитонциди и танини, кои имаат обновувачки ефект, помагаат во исхрана и нега на кожата, давајќи и поздрав и поубав изглед.

- Сибирските диви билки содржат витамини, сапонини, фитонциди и танини кои даваат смирувачки ефект, помагаат да се направи кожата мека и нежна на допир.

- Морската трева од Фарските острови е богата со витамини А, Б1, Б2, Б6, Б12, Ц, Е, микроелементи и јод кои придонесуваат за длабоко прочистување на кожата и оптимално обновување на водниот баланс, ја збогатуваат со минерали, правејќи ја кожата поеластична и поцврста. 


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од пилингот на влажна кожа, масирајте со нежни кружни движења, а потоа исплакнете. Користете 1-2 пати неделно.


СОСТОЈКИ (INCI): SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CETEARYL ALCOHOL, FRAGARIA VESCA SEED, COCAMIDOPROPYL BETAINE, ALARIA ESCULENTA EXTRACT**, VACCINIUM ULIGINOSUM BERRY, JUNIPERUS COMMUNIS FRUIT EXTRACT*, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACTWH, PINUS PUMILA NEEDLE EXTRACTWH, CETRARIA NIVALIS EXTRACTWH, SORBUS SIBIRICA EXTRACTWH, JUNIPERUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACTWH, HESPERIS SIBIRICA EXTRACTWH, AGROSTIS SIBIRICA EXTRACTWH, PARFUM, BENZYL SALICYLATE, COUMARIN, MICA, CI 77891, CI 42090, CI 19140.

*се произведува од органско земјоделство

**диви собрани алги од Фарските Острови

(WH) органски екстракти од диво собрани морски алги

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре