OBLEPIKHA SIBERICA / СЕТ ЗА ПАТУВАЊЕ

370 МКД 740 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4744183017429


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Комплет за патување Oblepikha Siberica Professional.

Избор од 4 од нашите најпродавани производи од Oblepikha Siberica кои лесно можете да ги понесете со себе на вашето следно патување. Овој професионален сет за патување Oblepikha Siberica нуди комплетна нега за коса и тело, што го прави совршено решение за патниците кои сакаат да ја продолжат својата природна рутина за убавина без да мора да носат обемни производи или да прават компромиси за квалитетот или багажниот простор.


Oblepikha Шампон за негување и поправка за слаба и оштетена коса (50ml).

Нежно ја чисти и интензивно ја поправа оштетената структура на косата, притоа заштитувајќи ја косата од изложување на топлина за време на топло стилизирање. Идеален за нега на слаба, обоена или нагласена коса и за хемиски третирана коса. Ја обложува површината на косата со заштитен слој, давајќи и неверојатен ефект на сјај и притоа ја измазнува и згуснува косата, олеснувајќи го нејзиното четкање. Витамините и аминокиселините во формулата ја негуваат и поправаат косата, додека маслото од волчји трн и мароканското масло од арган помагаат во производството на кератин, кој и дава на косата сјај и цврстина. Сибирското ленено семе, арктичката роза и снежниот лишај помагаат да се задржи влажноста во структурата на косата. По користењето на шампонот вашата коса станува видливо помека, поцврста и скротлива.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го шампонот на влажна коса, масирајте и темелно исплакнете со топла вода. Повторете доколку е потребно.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, PANTHENOL, PHOSPHOLIPIDS, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, HIPPOPHAE RHAMNOIDESAMIDOPROPYL BETAINEHR, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, PINEAMIDOPROPYL BETAINEPS, ARGANIA SPINOSA KEMEL OIL*, LINUM USITATISSIMUM (LINSEED ) SEED OIL*, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, ABIES SIBIRICA NEEDLE EXTRACTWH, CETRARIA NIVALIS EXTRACTWH, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACTWH, PINUS PUMILA NEEDLE EXTRACTWH, ROSA DAMASCENA FLOWER EXTRACT*, RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACT, STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER, COCO-GLUCOSIDE, BIOTIN, FOLIC ACID, CYANOCOBALAMIN, NIACINAMIDE, PANTOTHENIC ACID, PYRIDOXINE, RIBOFLAVIN, THIAMINE, YEAST POLYPEPTIDES, SODIUM PCA, SODIUM LACTATE, ARGININE, ASPARTIC ACID, PCA, GLYCINE, ALANINE,SERINE, VALINE, PROLINE, THERONINE, ISOLEUCINE, HISTIDINE, PHENYLALANINE, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, CITRIC ACID, BENZOIC ACID, CI 15985, CI 16255, CI 19140, BUTYLPHENYL METHYLPROPINAL, LINALOOL, GERANIOL.


Oblepikha Регенератор за хранење и обнова на слабата и оштетена коса (50ml).

Интензивно ја поправа оштетената структура на косата и ја заштитува косата од изложување на топлина за време на топло стилизирање. Идеален за нега на слаба, обоена или нагласена коса и за хемиски третирана коса. Ја обложува површината на косата со заштитен слој, давајќи и неверојатен ефект на сјај. Исто така, ја измазнува и згуснува косата, што го олеснува четкањето. Витамините и аминокиселините во составот ја негуваат и поправаат косата, додека маслото од волчји трн и мароканското масло од арган придонесуваат за производство на кератин, кој и дава на косата сјај и цврстина. Маслото од сибирско ленено семе, арктичката роза и снежниот лишај помагаат да се задржи влажноста во структурата на косата. По користењето на овој регенератор косата станува видливо помазна, погуста и скротлива.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го регенераторот на влажна коса после миење. Рамномерно распоредете од коренот до врвовите на косата, оставете да делува 3-4 минути и потоа темелно исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, CYCLOPENTASILOXANE, BIS-CETEARYL AMODIMETHICONE, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, PANTHENOL, CETRIMONIUM CHLORIDE, GLYCERYL STEARATE, LAURYL GLUCOSIDE, PHOSPHOLIPIDS, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, GLYCOLIPIDS, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) STEROLS, POLYQUATEMIUM-37, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, ARGANIA SPINOSA KEMEL OIL*, LINUM USITATISSIMUM (LINSEED) SEED OIL*, ABIES SIBIRICA NEEDLE EXTRACTWH, CETRARIA NIVALIS EXTRACTWH, DIPLAZIUM SIBIRICUM EXTRACTWH, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACTWH, PINUS PUMILA NEEDLE EXTRACTWH, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, SODIUM PCA, SODIUM LACTATE, ARGININE, ASPARCTIC ACID, PCA, GLYCINE, ALANINE, SERINE, VALINE, PROLINE, THERONINE, ISOLEUCINE, HISTIDINE, PHENYLALANINE, RETINYL PALMITATE, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, TOCOPHEROL, BIOTIN, FOLIC ACID, CYANOCOBALAMIN, NIACINAMIDE, PANTOTHENIC ACID, PYRIDOXINE, RIBOFLAVIN,THIAMINE, YEAST POLYPEPTIDES, HIPPOPHAE RHAMNOIDESAMIDOPROPYL BETAINEHR, PINEAMIDOPROPYL BETAINEPS, GLYCERIN, CETRIMONIUM BROMIDE, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, CITRIC ACID, PARFUM, CI 15985, CI 19140.


Oblepikha Лосион за за хранење и хидратација за тело (50ml).

Овој лосион за тело лесно се апсорбира, оставајќи ја кожата мазна, мека и еластична. Витамините А и Е, органското масло од волчји трн од регионот Алтај, екстракт од сибирски Роуан, масло од макадамија и мароканско масло од арган ја негуваат и хидрираат кожата. Великденчето од сибирската тајга и екстрактот од малина помагаат во обновувањето на кожата, заштитувајќи ја од негативните ефекти на околината и оставајќи здрав сјај на кожата.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на сува кожа и лесно масирајте со кружни движења.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, OCTYLDODECANOL, DICAPRYLYL ETHER, GLYCERIN, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, GLYCERYL STEARATE, PANTHENOL, GLYCERYL OLEATE, GLYCERYL LINOLENATE, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM POLYACRYLATE, HIPPOPHAE RHAIMNOIDES FRUIT OIL, CETRARIA NIVALIS EXTRACT, SORBUS SIBIRICA FRUIT EXTRACT , RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT, ARGANICA SPINOSA SEED OIL, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL, AVENA SATIVA KERNEL EXTRACT, PULMONARIA OFFICINALIS EXTRACT, RUBUS ARCTICUS FRUIT WATER, RETINYL PALMITATE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PARFUM, CI 15985, CI 16255.


Oblepikha Освежителен пенест гел за туширање (50ml).

Овој освежителен гел за туширање ве обвива со мека пена која и дава на вашата кожа чувство на чистота и свежина во текот на целиот ден. Витамините Ц и Е, маслото од волчји трн од регионот Алтај и маслата од малина и кедар придонесуваат за хидратација на кожата, оставајќи ја помазна и поеластична. Нането додава допир на свежина што ја оживува кожата, оставајќи ја зајакната. Киселицата има антиоксидантни својства кои ја подмладуваат и затегнуваат кожата, оставајќи ја мазна и цврста.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете од гелот за туширање на сунѓер и нежно масирајте на влажна кожа. Исплакнете темелно со топла вода.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, OXALIS TETRAPHYLLA EXTRACT, PINUS SIBERICA SEED OILWH, VACCINIUM MACROCARPON SEED OIL, NEPETA SIBERICA EXTRACT, CETRARIA NIVALIS EXTRACTWH, MENTHA PIPERITA LEAF WATER, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, HIPPOPHAE RHAMNOIDESAMIDOPROPYL BETAINE, PINEAMIDOPROPYL BETAINE, TOCOPHEROL, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, MENTHOL, PARFUM, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, DEHYDROACETIC ACID , CITRIC ACID, CI 15985, CI 19140, LIMONENE.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре