SUPER SIBERICA / МАСКА ЗА ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 100 МЛ.

270 МКД 540 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318100890

НАВЛАЖНУВА • ЗАЈАКНУВА
МАСЛО ОД КОКОС • ЕКСТРАКТ ОД КОРЕН НА ЖЕНШЕН • ЕКСТРАКТ ОД КОРЕН НА ЧИЧОК
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа маска против опаѓање на коса е базирана на органски хидролат од Nanai Limonnik (шисандра), има нежно затоплувачко дејство и помага да се апсорбираат есенцијалните масла.  Го навлажнува скалпот, помага да се зајакне коренот на косата, го спречува опаѓањето и ја прави косата погуста и посјајна. Биотинот често се нарекува витамин за убавина, бидејќи и помага на косата, давајќи и дополнителна цврстина и притоа ја остава мазна и сјајна. Сертифициран вегански производ кој е направен со диви и моќни билки и растенија од Сибир.- Вегетаријански производСОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, COCOS NUCIFERA OIL, RICINUS COMMUNIS SEED OIL, GLYCERYL STEARATE, NIACINAMIDE, SCHIZANDRA CHINENSIS FRUIT WATERWH, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT*, RHODODENDRON ADAMSII LEAF/STEM EXTRACTWH, ACANTHOPANAX SENTICOSUS ROOT EXTRACT*, URTICA DIOICA LEAF EXTRACTWH, ARCTIUM LAPPA ROOT EXTRACTWH, ZINGIBER OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, LARIX SIBIRICA NEEDLE EXTRACTWH, HYPERICUM PERFORATUM FLOWER EXTRACTWH, CRAMBE ABYSSINICA SEED OIL, TAURINE, BIOTIN, FOLIC ACID, CYANOCOBALAMIN, PANTOTHENIC ACID, PYRIDOXINE, RIBOFLAVIN, THIAMINE, YEAST POLYPEPTIDES, LAURYL GLUCOSIDE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, PANTHENOL, TOCOPHEROL, VANILLYL BUTYL ETHER, CITRUS LIMON PEEL OIL, CYMBOPOGON NARDUS OIL, GLYCERIN, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, CETRIMONIUM BROMIDE, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, PARFUM, CI 15985, CI 16035, CITRAL, LIMONENE.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре