[IM]PERFECTION / AFTER DATE МИЦЕЛАРЕН ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ ЛИЦЕ - 150 МЛ.

885 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3760343010292

ЧИСТИ • ОМЕКНУВА
ЕКСТРАКТ ОД МОРКОВ • ВОДА ОД РУЗМАРИН • ОВОШНА ВОДА ОД ГРЕЈПФРУТ

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Дејство / Ефект - Чистење
  • Брендови - Pulpe de Vie
  • Наменето за - Лице

Сертифициран органски мицеларен гел за чистење на лице кој благодарение на составот од мицели и текстурата што се топи, ја отстранува шминката и сите нечистотии од лицето со само едно движење.


Чиста, еластична и мека кожа благодарение на:

- Органската мандарина богата со антиоксидантни витамини Ц и Е.

- Прочистувачки и балансирачки органски рузмарин за регулирање на себумот и отпушување на порите.

- Навлажнувачка и заштитна органска алое вера за еластична кожа без затегнатост.

- Астрингентна органска вода од грејпфрут против нечистотии која ги стеснува порите.


За комбинирана до мрсна кожа.


Сертификат: ECOCERT COSMOS.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на дланката, а потоа нежно масирајте на лицето. Исплакнете темелно со чиста вода.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), GLYCERIN, DAUCUS CAROTA SATIVA (CARROT) SEED EXTRACT*, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, PSEUDOTSUGA MENZIESII (BALSAM OREGON) BRANCH WATER*, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) FLOWER/LEAF/STEM WATER*, SODIUM CITRATE, XANTHAN GUM , CITRUS PARADISI (GRAPEFRUIT) FRUIT WATER* , CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN) EXTRACT, GLUCONOLACTONE, CITRIC ACID , LEVULINIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ARGININE, PARFUM (FRAGRANCE), SODIUM LEVULINATE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, DEHYDROACETIC ACID , CITRUS CLEMENTINA FRUIT EXTRACT*, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, LIMONENE, CITRAL.

99,7% од вкупните состојки се од природно потекло.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре