CHAPEAU MELON / 3 ВО 1 ХРАНЛИВА МАСКА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 300 МЛ.

1.185 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3760343010445

ХИДРИРА • ДОДАВА СЈАЈ
РИЦИНУСОВО МАСЛО • МАСЛО ОД ЈОЈОБА • ЕКСТРАКТ ОД КОРЕН НА БЕЛ СЛЕЗ

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Сертифицирана органска хранлива маска за коса, без силикон и отплеткувач, за навлажнување, отплеткување и давање сјај на косата. Збогум на чворови и расцепени врвови, косата е силна и свиленкаста и полна со еластичност!


- Еко-одговорно пакување, направено од 100% рециклирана пластика и може да се рециклира


Со 98,9% природни состојки, неговата ултра-хидратантна моќ добиена од активни состојки од растително потекло ја поправа и омекнува косата, без да остави мрсна трага. Вистински производ за благосостојба за вашата коса, тоа е третманот 3-во-1 што ви е потребен на вашата коса за да стане најдобрата верзија од себе.

Важна информација: Може да се користи како третман за пред-шампонирање за интензивна хидратација, како ефикасен регенератор за брз утрински третман или како маска за сувите и расцепени врвови на косата!


- Хидратантна органска краставица и органска диња богата со заштитен витамин Б

- Фитокератин, растителен кератин добиен од протеини од пченка, пченица и соја. Ги зајакнува, обвиткува и измазнува кутикулите на косата за подобро заштита и зголемување на сјајот.

- Пакување направено целосно од рециклирана пластика и 100% може да се рециклира, за да се ограничи потрошувачката на пластика

- Chapeau Melon е производ 3 во 1: нема повеќе тони шишиња да се собираат во бањата!


Докажана ефикасност: 90% од луѓето кои ја тестираа оваа хранлива маска имаат хидрирана коса, 85% имаат зајакната, еластична и сјајна коса.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:

1. Како предшампон, за коса со недостаток на хидратација, оставете 5 до 10 минути на сува или влажна коса, пред шампонирање и концентрирајте се на врвовите. Оваа техника ја хидрира косата и ја заштитува пред шампонирање: кажете збогум на разлетувањето на косата!

2. Како регенератор, нанесете го на измиена и исушена коса, да отстои од 2 до 10 минути. За подобра ефикасност, нанесете го на прамен по прамен. Неговото отплеткување делува од првите минути: чворовите се отстрануваат сами со првото поминување на четката!

3. Како маска, за интензивен третман, оставете да делува до 30 минути. За длабинско дејство, по нанесувањето на маската, завиткајте ја косата во топла крпа. Топлината ги отвора кутикулите на влакната и овозможува подобра апсорпција на производот.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), CETEARYL ALCOHOL , GLYCERIN, BEHENYL ALCOHOL, DISTEAROYLETHYL DIMONIUM CHLORIDE, PERFUME (FRAGRANCE), RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL, , SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, CUCUMIS MELO (MELON) FRUIT WATER, ALCOHOL, SODIUM GLUCONATE, SODIUM LACTATE, SODIUM BENZOATE, HYDROLYZED CORN PROTEIN, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, CITRIC ACID, HYDROLYZED SOY PROTEIN, POTASSIUM SORBATE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT, ARGININE, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, SPIRULINA MAXIMA EXTRACT, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, BENZOIC ACID.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре