Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

JUICY SHOT / LEAVE-IN ОБНОВУВАЧКИ СПРЕЈ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 100 МЛ.

805 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3760343010421

ИЗМАЗНУВА • НАВЛАЖНУВА
ОВОШНА ВОДА ОД ЛУБЕНИЦА • ВОДА ОД ЈАБОЛКА • РИЦИНУСОВО МАСЛО
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органски третман за измазнување и навлажнување кој длабински ја храни косата од корен до врв. По користењето на серумот, косата е посилна, помалку разбушавена и полесна за нега. Обновете ги оштетените врвови на вашата коса со нашиот сертифициран навлажнувач. Вашата коса повторно ќе стане мека и сјајна и полна со виталност.

Направен со 99,5% природни состојки, ултра навлажнувачката моќ на активните состојки добиени од растително потекло ја поправаат и омекнуваат косата, без да остават мрсна трага. Кажете им збогум на разбушавената коса и сувите врвови: ова е грижата која и е потребна на вашата коса. Патентираната природна активна состојка Varisoft делува на длабоката структура на косата, обезбедувајќи долготрајна заштита од сувост. Резултатот е дека нема повеќе разбушавена коса. Кажете им збогум на сувата коса и расцепените врвови!


- Varisoft, патентирана природна активна состојка базирана на семе од репа, ориз и сончоглед, која овозможува длабоко навлажнување. Одличен отплеткувач и омекнувач на косата, ова е органска верзија на силиконот.

- Вода од јаболко и лубеница - за навлажнување и додавање мекост.

- Рицинусовото масло ги храни и поправа влакната на косата без дополнителна тежина.


Докажана ефикасност: 95% од луѓето кои го тестирале производот имале навлажнета, заштитена и еластична коса.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете 1-2 капки од производот на дланката и втријте го на сува или влажна коса, рамномерно распоредувајќи по должината на косата и фокусирајќи се на врвовите. Нема потреба лицето да се измие со вода.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, PENTYLENE GLYCOL, CITRULLUS LANATUS FRUIT WATER , MALUS DOMESTICA FRUIT WATER* MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, COCO-CAPRYLATE, DISTEAROYLETHYL DIMONIUM CHLORIDE, PERFUME, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, RICINUS COMMUNIS SEED OIL *, SODIUM LEVULINATE, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER *, GLYCERIN, LEVULINIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, TOCOPHEROL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре