SULFATE FREE / DREAMY BUBBLE ПОТХРАНУВАЧКИ ШАМПОН ЗА СУВА КОСА - 400 МЛ.

1.085 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3760343010377

НЕГУВА • ЗАЈАКНУВА
СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО • ЕКСТРАКТ ОД БОДЛИКАВ КАКТУС • ЕКСТРАКТ ОД БАДЕМ

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Шампон за коса
  • Дејство / Ефект - Хранење (Nourishing)
  • Брендови - Pulpe de Vie
  • Наменето за - Коса
  • Тип на коса - Сува коса

Потхранувачки шампон со органски сертификат во макси формат за секојдневно негување на сува коса. Ја трансформира сувата, груба коса во здрава, сјајна коса!


- Еко-одговорно пакување направено од 100% рециклирана пластика која може да се рециклира.


Нема повеќе индустриски шампони, исполнети со сулфати, силикони, PEG и парабени, кои се штетни за вашата коса (а патем и за вашето здравје и животната средина...). Наместо тоа, оваа растителна и експертска формула за природно миење, ја негува косата оштетена од фенирање или фарбање. Со сертифицираниот органски негувачки шампон Dreamy Bubble во пакување од 400 ml ќе ставите крај на сувата и оштетена коса, вашата коса ќе биде здрава, а вие исто така! Со своите 97,5% состојки од природно потекло и патентирани активни состојки, неговата формула ја почитува вашата коса и се грижи за вашиот скалп. Резултатот е силна, свиленкаста коса која изгледа исто како тебе!


- Органско масло од сладок бадем и бодликав кактус за интензивна и ревитализирачка исхрана на косата.

- Растителни протеини од пченка, пченица и соја за обнова на влакната од косата и алое вера за нивно омекнување.

- Патентирани пребиотици за регулирање, зајакнување и смирување на кожата на скалпот, дури и за најчувствителниот скалп. Убавината на косата бара здрав скалп!

- Дарежливо шише од 400 ml направено од рециклирана пластика која може да се рециклира, за ограничување на потрошувачката на пластика.


Докажана ефективност: 90% од лицата кои го тестирале производот откриле дека нивната коса е нахранета, мека и сјајна


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Сосема очекувано, започнуваме со мокрење на целата коса. Започнете со пенење на малку шампон на дланката, а потоа распоредете го на целиот скалп. Масирајте лесно со кружни движења, особено не тријте премногу енергично, вашиот скалп не го заслужува тоа (и на овој начин избегнуваме да го стимулираме создавањето на лој). Исплакнете темелно. Со првото шампонирање ќе добиете ниско ниво на пена која има за цел да ја отстрани нечистотијата, загадувањето и сите остатоци од останатите производи за коса. Потоа, направете второ шампонирање и ќе добиете обилно ниво на пена која длабински ги чисти влакната од косата. Исплакнете темелно, исчеткајте и оставете косата да се исуши.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), COCO-BETAINE, DECYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, FRAGRANCE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, ALPHA-GLUCAN OLIGOSACCHARIDE, SODIUM BENZOATE, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL**, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL**, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER **, OPUNTIA FICUS-INDICA FRUIT EXTRACT **, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS SEED EXTRACT **, SODIUM HYDROXIDE.

**состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре