MILKY DREAM / 3 ВО 1 ПОТХРАНУВАЧКА МАСКА ЗА СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА - 300 МЛ.

1.185 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3760343010414

ХРАНИ • ШТИТИ
АЛОЕ ВЕРА • ЕКСТРАКТ ОД БОДЛИКАВ КАКТУС • ЕКСТРАКТ ОД БАДЕМ

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Маска за коса
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Хранење (Nourishing)
  • Брендови - Pulpe de Vie
  • Наменето за - Коса
  • Тип на коса - Сува коса , Оштетена коса

Сертифицирана потхранувачка органска маска за коса за негување, омекнување и додавање сјај, без чувство на тежина. Кажете и збогум на сувата, безживотна коса. Добијте здрава, сјајна коса полна со виталност!


- Еко-одговорно пакување од 100% рециклирана пластика која може да се рециклира


Кажете и збогум на вашата коса која е премногу сува, со груб и често безживотен допир! Сертифицираната потхранувачка органска маска со хранлив, сладок бадем Milky Dream ги смирува оштетените влакна од косата, давајќи им мекост, хранливост и сјај. Влакната на вашата коса се регенерираат длабочински, по целата должина и косата повторно станува мека и сјајна. Со 99% природни состојки и хранлива моќ, оваа потхранувачка маска добиена од активни состојки од растително потекло ја поправа и омекнува косата, без да остави мрсна трага. 


- Varisoft™, патентирана природна активна состојка „налик на силикон“ направена од семе од репа, ориз и сончоглед. Ги има истите придобивки како и индустрискиот силикон, но без лошите страни! Ја храни, обвиткува и штити косата од сушење.

- Содржи органски сладок бадем, органски бодликав кактус, како и органски шеа путер кои ја хранат и смируваат сувата кожа и чувството на чешање.

- Пакување направено целосно од рециклирана пластика, кое може 100% да се рециклира, за да се ограничи потрошувачката на пластика.

- Milky Dream е производ 3-во-1: нема повеќе тони шишиња да се собираат во бањата!


Докажана ефикасност: 90% од луѓето кои го тестирале производот откриле дека косата е нахранета, мека и сјајна.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:

1. Како предшампон, за коса со недостаток на хидратација, оставете 5 до 10 минути на сува или влажна коса, пред шампонирање и концентрирајте се на врвовите. Оваа техника ја хидрира косата и ја заштитува. Кажете збогум на разлетувањето!

2. Како регенератор, нанесете го на измиена и исушена коса, на 2 до 10 минути. За подобра ефикасност, нанесете го прамен по прамен. Неговото отплеткување делува од првите минути: чворовите се отстрануваат сами со првото поминување на четката!

3. Како маска, за интензивен третман, оставете да делува до 30 минути. За длабинско дејство, по нанесувањето на маската, завиткајте ја косата во топла крпа. Топлината ги отвора кутикулите на влакната и обезбедува подобра апсорпција на производот.

Исплакнете темелно со ладна вода за да ги затворите кутикулите на влакното, четкајте и оставете да се исуши.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE **, ALCOHOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, DISTEAROYLETHYL DIMONIUM CHLORIDE, CETEARYL ALCOHOL, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL **, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL **, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER **, PERFUME, PCA GLYCERYL OLEATE, SODIUM BENZOATE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERYL STEARATE SE, CITRIC ACID, OPUNTIA FICUS-INDICA FRUIT EXTRACT *, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS SEED EXTRACT *, POTASSIUM SORBATE, SODIUM HYDROXIDE.

**состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре