BOB MARL'HAIR / VOLUME & GROWTH ШАМПОН ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 400 МЛ.

805 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3760343010360

РАСТ • ОБНОВА
ОВОШНА ВОДА ОД ЈАБОЛКА • ВОДА ОД ЛИСТ НА РУЗМАРИН • ПРАВ ОД КОНОП

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Шампон за коса
  • Дејство / Ефект - Против опаѓање (Anti-Hair-Loss) , Волумен (Volume) , Стимулира раст
  • Брендови - Pulpe de Vie
  • Наменето за - Коса
  • Тип на коса - Сува коса , Мрсна коса , Нормална коса , Фарбана коса , Плава коса , Оштетена коса

Сертифициран органски шампон за волумен и раст во макси формат за секојдневно негување на фината коса. Ја трансформира безживотната, рамна коса во обилна, обемна коса!


- Еко-одговорно пакување од 100% рециклирана пластика која може да се рециклира


Нема повеќе индустриски шампони, исполнети со сулфати, силикон, PEG и парабени, кои се толку штетни за вашата коса (а патем и за вашето здравје и животната средина...). Наместо тоа, растителната и експертска формула за природно миење на косата обезбедува воздушест волумен на коренот од косата. Со Bob Marl'hair сертифициран шампон за органски волумен и раст во макси формат од 400 ml со коноп, нема повеќе рамна коса, вашата коса повторно добива енергија и тон, а исто така и вие! Со своите 97,5% состојки од природно потекло и патентирани активни состојки, неговата формула ја почитува природата на вашата коса и се грижи за вашиот скалп. Резултатот е изобилна и еластична коса која личи на вас!


- Органски рузмарин за стимулирање на растот на косата и обновувачки органски коноп кој помага во производството на кератин.

- Растителни протеини од пченка, пченица и соја кои ги обликуваат влакната од косата и ги омекнуваат.

- Патентирани пребиотици за регулирање, зајакнување и смирување на кожата на скалпот, дури и за најчувствителниот скалп. Убавината на косата бара здрав скалп!

- Макси формат од 400 ml направен од рециклирана пластика која може да се рециклира за ограничување на потрошувачката на пластика.


Докажана ефикасност: 75% од луѓето кои го тестирале шампонот потврдуваат дека го враќа волуменот на косата, додека 80% имаат поздрав скалп.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Сосема очекувано, започнуваме со мокрење на целата коса. Започнете со пенење на малку шампон на дланката, а потоа распоредете го на целиот скалп. Масирајте лесно со кружни движења, особено не тријте премногу енергично, вашиот скалп не го заслужува тоа (и на овој начин избегнуваме да го стимулираме создавањето на лој). Исплакнете темелно. Со првото шампонирање ќе добиете ниско ниво на пена која има за цел да ја отстрани нечистотијата, загадувањето и сите остатоци од останатите производи за коса. Потоа, направете второ шампонирање и ќе добиете обилно ниво на пена која длабински ги чисти влакната од косата. Исплакнете темелно, исчеткајте и оставете косата да се исуши.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-BETAINE, DECYL GLUCOSIDE, MALUS DOMESTICA FRUIT WATER**, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF WATER**, FRAGRANCE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, ALPHA-GLUCAN OLIGOSACCHARIDE, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL**, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER**, CANNABIS SATIVA SEEDCAKE POWDER**, GLYCERIN, LEVULINIC ACID, SODIUM LEVULINATE, SODIUM HYDROXIDE.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре