BE STRONGY / ЗАЈАКНУВАЧКА МАСКА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 300 МЛ.

1.185 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3760343010407

ВОЛУМЕН • ТЕКСТУРА
ОВОШНА ВОДА ОД ЈАБОЛКА • ЕКСТРАКТ ОД ОРИЗ • ПРАВ ОД КОНОП

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Маска за коса
  • Дејство / Ефект - Зајакнување (Strengthening)
  • Брендови - Pulpe de Vie
  • Наменето за - Коса
  • Тип на коса - Сува коса , Мрсна коса , Нормална коса , Фарбана коса , Плава коса , Оштетена коса

Органски сертифицирана маска за зајакнување, омекнување и текстурирање на коса. Кажете и збогум на сплесканата коса, отсега вашата коса ќе биде воздушеста и волуменозна, полна со виталност!


- Еко-одговорно пакување направено од 100% рециклирана пластика која може да се рециклира


Сертифицираната органска маска со зацврстувачки коноп ќе ве опушти, давајќи волумен и текстура на вашата безживотна коса. Обвиткувајќи ги корените со заштитен слој, вашата коса ќе стане погуста, волуменозна и воздушеста. Конечно коса која ќе се гордеете да ја носите! Со 99% природни состојки, зајакнувачката моќ на оваа маска потекнува од активни состојки од растително потекло кои ги обновуваат влакната и даваат волумен, без чувство на тежина. 


- Kérarice®, патентирана природна активна состојка, направена од протеини од ориз. Ја обвива косата, и дава волумен, текстура и сјај, додека ги штити влакната од оксидативно оштетување.

- Тонирачкиот органски рузмарин, зајакнувачкиот органски коноп, како и хидратантната органска вода од јаболка придонесуваат за производство на кератин.

- Пакување направено целосно од рециклирана пластика, кое може 100% да се рециклира, за да се ограничи потрошувачката на пластика.

- Don't worry be strongy е производ 3-во-1: нема повеќе тони шишиња да се собираат во бањата!


Докажана ефикасност: 95% од луѓето кои го тестирале производот потврдиле дека косата станува лесна, зацврстена и мека. 100% од нив потврдуваат дека косата е хидрирана и сјајна.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:

1. Како предшампон, за коса со недостаток на хидратација, оставете 5 до 10 минути на сува или влажна коса, пред шампонирање и концентрирајте се на врвовите. Оваа техника ја хидрира косата и ја заштитува. Кажете збогум на разлетувањето!

2. Како регенератор, нанесете го на измиена и исушена коса, на 2 до 10 минути. За подобра ефикасност, нанесете го прамен по прамен. Неговото отплеткување делува од првите минути: чворовите се отстрануваат сами со првото поминување на четката!

3. Како маска, за интензивен третман, оставете да делува до 30 минути. За длабинско дејство, по нанесувањето на маската, завиткајте ја косата во топла крпа. Топлината ги отвора кутикулите на влакната и обезбедува подобра апсорпција на производот.

Исплакнете темелно со ладна вода за да ги затворите кутикулите на влакното, четкајте и оставете да се исуши.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETYL ALCOHOL, MALUS DOMESTICA FRUIT WATER**, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF WATER**, DISTEAROYLETHYL DIMONIUM CHLORIDE, SORBITAN CAPRYLATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL**, BENZYL ALCOHOL, FRAGRANCE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, COCOS NUCIFERA OIL**, CANNABIS SATIVA SEEDCAKE POWDER**, ORYZA SATIVA SEED PROTEIN, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER**, PHYTIC ACID, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, LEVULINIC ACID, ORYZA SATIVA EXTRACT, SODIUM LEVULINATE, GLUCONOLACTONE, SODIUM HYDROXIDE, CALCIUM GLUCONATE.

**состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре