SWEET ADDICTION / ХРАНЛИВО МЛЕКО ЗА ТЕЛО - 400 МЛ.

1.285 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3760343010179

ОБНОВУВА • ОМЕКНУВА
ОРГАНСКА ВОДА ОД ГРОЗЈЕ • ОРГАНСКО АЛОЕ ВЕРА ВО ПРАВ

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Сертифицирано органско млеко за тело со лесна текстура што совршено и брзо ја хидрира целата кожа, од дното до врвот!


- Макси пакување направено од 100% рециклирана пластика која може да се рециклира.


Со својата лесна, немрсна текстура, органското хидратантно млеко за тело Sweet Addiction е одлично за утринска употреба, се нанесува веднаш по туширањето, брзо продира и совршено ја хидрира кожата без леплив ефект. Со својот заносен мирис на цвет од портокал, дава мекост и експресно го хидрира целото тело, секое утро, за удобна кожа секој ден.


- Комбинација на органско антиоксидантно грозје и алое вера со регенерирачки и омекнувачки својства

- Омекнувачка и лесна млечна текстура, особено погодна за брза хидратација на целото тело и без потреба од сушење

- Дарежлив еколошки одговорен формат од 400 ml, направен од 100% рециклирана пластика и погоден за рециклирање, за ограничување на потрошувачката на пластика. 


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Веднаш по туширањето, нанесете го на целото тело и облечете се. Тоа е тоа, вие сте подготвени да одите, имајте убав ден!


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE SE, OCTYLDODECANOL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, CETEARYL ALCOHOL, FRAGRANCE, VITIS VINIFERA FRUIT WATER*, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, SODIUM BENZOATE, CITRIC ACID, LEVULINIC ACID, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, SODIUM LEVULINATE, LINALOOL, LIMONENE, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, SODIUM HYDROXIDE.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре