HYGIENE / WONDER BRAS ПРЕБИОТСКИ ДЕО СТИК ОД ГРЕЈПФРУТ - 50 ГР.

1.085 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3770002306505

СВЕЖИНА • ХИДРАТАЦИЈА
ОРГАНСКО СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО • ОРГАНСКО КОКОСОВО МАСЛО • ОРГАНСКИ ШЕА ПУТЕР

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Сертифициран органски део стик од грејпфрут, кој гарантира долготрајна свежина без мирис во текот на денот. Конечно, природен део стик кој ја завршува работата!


- 100% рециклирана картонска амбалажа погодна за рециклирање.


Део стик кој има се! 100% природно потекло, Wonder Bras! Сертифициран органски део стик со текстура која што се топи, кој се нанесува со еден гест и остава нежен овошен мирис на вашите пазуви, заштитувајќи ве долготрајно од непријатни мириси, благодарение на природните пребиотици базирани на шеќер кои го почитуваат балансот на вашата кожа. Неговиот вегански состав содржи само природни состојки за секојдневна употреба во оваа кревка област близу до градите.


- Без непријатен мирис на телото.

- Без токсични материи: без алуминиум - без конзерванси - без парабен.

- Без леплив ефект или ефект на сушење.

- Без пластика и отпад благодарение на употребата на органски грејпфрут од непродадената храна и неговото 100% рециклирано картонско пакување, кое може да се рециклира.

- Без мултинационални компании: како и сите наши прозиводи, тој е целосно направен во Франција од нашата мала посветена компанија која за своите потреби се снабдува локално.

- Органски состојки: грејпфрут за свежина, шеа путер за хидратација, пченкарен скроб за апсорпција на влага и допир на цинк за неутрализирање на мирисите.

- Картонска кутија со сертификат FSC (од одржливо управувани шуми) целосно рециклирана и погодна за рециклажа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Притиснете го дното на цевката така што производот ќе се крене, како сладоледите од вашето детство, се сеќавате? Нанесете го цврстиот дезодоранс директно на вашите пазуви, нема потреба да се навлажнувате, текстурата на балсамот се топи при контакт со топлината на вашето тело. Движете се, живејте, имајте убав ден!


СОСТОЈКИ (INCI): HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) HYBRID OIL, SODIUM BICARBONATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, ZEA MAYS STARCH, COCOS NUCIFERA OIL, COPERNICIA CERIFERA CERA, ZINC RICINOLEATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, FRAGRANCE, INULIN, FRUCTOSE, TOCOPHEROL, CITRUS PARADISI (GRAPEFRUIT) FRUIT EXTRACT, AQUA, CITRAL, LIMONENE, LINALOOL. 

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре