BERRY CARE / ТЕЧЕН САПУН ЗА РАЦЕ ОД БОБИНКИ - 250 МЛ.

450 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4021457632893

ЧИСТИ • НЕГУВА
ОВОШЕН ЕКСТРАКТ ОД АКАИ БОБИНКИ • ОВОШЕН ЕКСТРАКТ ОД КАЛИНКА • ОВОШЕН ЕКСТРАКТ ОД ГОЏИ БОБИНКИ

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Нежна формула со pH неутрална средина за кожата благодарение на уникатниот, природен состав кој содржи органски гоџи и органски акаи бобинки. - Нашиот внимателно избалансиран, природен состав со органски гоџи и органски акаи нежно ги чисти вашите раце без сушење на кожата.

- Нежни сурфактанти позајмени од природата.

- Хранлива формула со pH неутрална средина за кожата.

- Свеж, овошен мирис со пријатна, цитрусна нота на акаи и гоџи бобинки.


Откријте ја тајната на lavera зад природниот и овошен сапун: Нашиот внимателно избалансиран, природен состав со органски гоџи и органски акаи бобинки нежно ги чисти вашите раце без сушење на кожата. Благата формула со pH неутрална средина за кожата и мека пена е погодна и за сува и чувствителна кожа. Одличното чувство на 100% сертифицирана природна лична нега - без компромиси.


Нашата посветеност:

- Нашите формули се биоразградливи и без цврста и течна микропластика, вештачки бои и конзерванси*.

- Природен состав кој е формулиран и хармонично составен од истражувачкиот центар на lavera користејќи ги најдобрите активни состојки од природно потекло.

- Природна лична нега која е сертифицирана и дерматолошки тестирана од независни институции.

- Шишето** се состои од 100% рециклиран материјал.

- lavera е посветена на заштитата на климата и животните - искрено.

*според регулативата за козметика на ЕУ

**шише со исклучок на капачетоКАКО ДА СЕ КОРИСТИ: За секојдневно чистење на раце, нанесете од течниот сапун на влажни раце, втријте и темелно исплакнете.СОСТОЈКИ (INCI): WATER (AQUA), GLYCERIN, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, LAURYL GLUCOSIDE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, EUTERPE OLERACEA FRUIT EXTRACT*, SALVIA HISPANICA SEED EXTRACT*, LYCIUM BARBARUM FRUIT EXTRACT*, PUNICA GRANATUM FRUIT EXTRACT*, SEA SALT (MARIS SAL), DISODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL OLEATE, GLYCERYL CAPRYLATE, GLYCERYL UNDECYLENATE, TOCOPHEROL, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, LECITHIN, ASCORBYL PALMITATE, ALCOHOL* DENAT., LEVULINIC ACID, FRAGRANCE (PARFUM)**, LINALOOL**.

*cостојки од сертифицирано органско земјоделство

**природни етерични масла

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре