LIME CARE / ТЕЧЕН САПУН ЗА РАЦЕ ОД ЛИМЕТА - 250 МЛ.

450 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4021457632923

ЧИСТИ • НЕГУВА
ЕКСТРАКТ ОД ЛИМОНОВА ТРЕВА • ОВОШЕН ЕКСТРАКТ ОД ГРЕЈПФРУТ • ОВОШЕН ЕКСТРАКТ ОД ЛИМЕТА

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Нежна формула со pH неутрална средина за кожата благодарение на уникатниот, природен состав кој содржи органска лимета и органска лимонова трева.


- Нашиот внимателно избалансиран, природен состав со органска лимета и органска лимонова трева нежно ги чисти вашите раце без сушење на кожата.

- Нежни сурфактанти позајмени од природата.

- Хранлива формула со pH неутрална средина за кожата.

- Впечатлива мирисна мешавина со главна нота од свежа, енергична лимета и срцевина од есенцијално масло од еукалиптус и нане.


Откријте ја тајната на lavera зад природниот и свеж сапун: Нашиот внимателно избалансиран, природен состав со органска лимета и органска лимонова трева нежно ги чисти вашите раце без сушење на кожата. Нежната формула со pH неутрална средина за кожата и мека пена е погодна и за сува и чувствителна кожа. Одличното чувство на 100% сертифицирана природна лична нега - без компромиси.


Нашата посветеност:

- Нашите формули се биоразградливи и без цврста и течна микропластика, вештачки бои и конзерванси*.

- Природен состав кој е формулиран и хармонично составен од истражувачкиот центар на lavera користејќи ги најдобрите активни состојки од природно потекло.

- Природна лична нега која е сертифицирана и дерматолошки тестирана од независни институции.

- Шишето** се состои од 100% рециклиран материјал.

- lavera е посветена на заштитата на климата и животните - искрено.

*според регулативата за козметика на ЕУ

**шише со исклучок на капачето


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: За секојдневно чистење на раце, нанесете од течниот сапун на влажни раце, втријте и темелно исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI): WATER (AQUA), GLYCERIN, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, LAURYL GLUCOSIDE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, CYMBOPOGON FLEXUOSUS HERB EXTRACT*, VERBENA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, CITRUS GRANDIS (GRAPEFRUIT) FRUIT EXTRACT*, CITRUS AURANTIFOLIA (LIME) FRUIT EXTRACT*, CYMBOPOGON MARTINI OIL*, SEA SALT (MARIS SAL), DISODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL OLEATE, GLYCERYL CAPRYLATE, GLYCERYL UNDECYLENATE, TOCOPHEROL, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, LECITHIN, ASCORBYL PALMITATE, ALCOHOL* DENAT., FRAGRANCE (PARFUM)**, CITRAL**, LIMONENE**, LINALOOL**, CITRONELLOL**.

*cостојки од сертифицирано органско земјоделство

**природни етерични масла

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре