MEN SENSITIV / ДЕО РОЛОН ЗА 48h ЗАШТИТА ЗА МАЖИ - 50 МЛ.

720 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4021457615872

ШТИТИ • СПРЕЧУВА ИРИТАЦИЈА
EКСТРАКТ ОД БАМБУС • ЕКСТРАКТ ОД ЛИМОНОВА ТРЕВА • ЕКСТРАКТ ОД ЖАЛФИЈА

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Део ролон за 48h заштита за мажи, со органски бамбус и органска лимонова трева.


- Ефикасно штити однепријтни мириси на телото.

- Не содржи алуминиумски соли.

- Спречува иритација на чувствителната кожа.

- Безбедно и свежо чувство на кожата

- Природната убавина нема потреба од вештачки адитиви


Део ролон-от за 48h заштита се прилагодува на вашата кожа, без разлика дали се користи наутро или пред физичка активност. Има долготраен ефект, но може да се користи неколку пати во текот на денот.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете рамномерно под пазувите. Оставете да се исуши пред да се облекувате.


СОСТОЈКИ INCI): WATER (AQUA), ALCOHOL*, FRAGRANCE (PARFUM)**, TRIETHYL CITRATE, SODIUM CAPROYL LACTYLATE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, GLYCERYL CAPRYLATE, ZINC PCA, XANTHAN GUM, ZINC RICINOLEATE, DODECANE, BAMBUSA ARUNDINACEA LEAF EXTRACT*, CYMBOPOGON FLEXUOSUS HERB EXTRACT*, SALVIA OFFICINALIS (SAGE) LEAF WATER*, GLYCERIN, LIMONENE**, LINALOOL**, CITRAL**, GERANIOL**, BENZYL SALICYLATE**, COUMARIN**, CITRONELLOL**, EUGENOL**, BENZYL ALCOHOL**.

*состојки од сертифицирано органско земјоделство

**природни етерични масла

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре