KARELEA / ОРГАНСКИ БИСКВИТНИ КОЛАЧИЊА СО ЛИМОН БЕЗ ШЕЌЕРИ - 132 ГР.

180 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3760084210159


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Дозволете си да бидете искушени од нашите мали бисквити со лимон кои совршено ќе ги придружуваат сите ваши гурмански паузи. Бисквитите од лимон без шеќер Karéléa комбинираат крцкава текстура и нежен вкус на лимон. Направени без палмино масло, овие вкусни бисквити со лимон се богати со растителни влакна. Тие ви овозможуваат, како дел од разновидна и урамнотежена исхрана, да го зголемите внесот на растителни влакна и внесот на шеќер. Јадете помалку шеќер со Karéléa! Како и со остатокот од нашата палета на бисквити, слаткиот вкус на бисквитите со лимон без шеќер го обезбедува малтитол, природен засладувач. Присуството на оваа растителна замена во нашите бисквити ви гарантира контролиран внес на калории (40% помалку калории отколку кај бисквитите што содржат бел или кафеав шеќер). Исто така, забележете дека малтитолот има предност што има низок гликемиски индекс. Така, кога уживате во некој од нашите бисквити со лимон, вашиот гликемиски врв не се зголемува.Важна информација: Крцкавите бисквити со вкус на лимон може да бидат препорачани како дел од исхраната кај одредени дијабетичари.
Состав: Пченично брашно, засладувач: малтитол; масло од репка; пециво путер (млеко); растворливи растителни влакна (глутен); прашоци за пециво: амониум и натриум карбонати; природен вкус на лимон 0,7%; сол. Може да содржи траги од лупин, соја, јајца, јаткасти плодови и сусам.Хранливи вредности на 100 g; на 4 бисквити:

Енергија: 1949 kJ/467 kcal; 644 kJ/154 kcal

Масти: 23 g; 7,6 g

од кои заситени: 3,8 g; 1,3 g

Јаглехидрати: 63 g; 21 g

од кои шеќери: 0 g; 0 g

од кои полиоли: 20 g; 6,6 g

Растителни влакна: 5,6 g; 1,8 g

Протеини: 7,2 g; 2,4 g

Сол: 0,21 g; 0,07 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре