KARELEA / ОРГАНСКИ ,,SPECULOOS" КОЛАЧИЊА БЕЗ ШЕЌЕРИ - 250 ГР.

225 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3760020503628


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте го препознатливиот вкус на познатите "speculoоs" колачиња во вкусна, крцкава верзија без шеќер и без палмино масло! Karéléa speculоos, едноставно добар бисквит, внимателно направен со интегрално брашно и цимет. Слатко задоволство без шеќер и богато со растителни влакна, идеално да го придружува вашиот чај, кафе или да ги подобри вашите омилени десерти!Состав: Житарици (интегрално пченично брашно (29%), пченично брашно), засладувачи: малтитол, изомалт, масло од репка, путер пециво (млеко), растворливи растителни влакна (глутен), цимет (1%), цело јајце во прав, какао во прав со малку маснотии, прашок за пециво: амониум и натриум карбонати, природен вкус на ванила, сол. Може да содржи траги од соја, јаткасти плодови и сусам.Хранливи вредности на 100 g; на 1 бисквит:

Енергија: 1761 kJ/421 kcal; 176 kJ/42 kcal

Масти: 15 g; 1,5 g

од кои заситени: 4 g; 0,4 g

Јаглехидрати: 68 g; 6,8 g

од кои шеќери: 0 g; 0 g

од кои полиоли: 20 g; 2 g

Растителни влакна: 7,2 g; 0,7 g

Протеини: 7,8 g; 0,8 g

Сол: 0,46 g; 0,05 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре