KARELEA / ОРГАНСКИ ВАФЛИ БЕЗ ШЕЌЕР - 140 ГР.

180 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3760020502225


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Крцкави и вкусни како што се сеќавате од минатото, фините вафли на Karéléa се без палмино масло. Тие се богати со растителни влакна, но полесни од нивната традиционална верзија бидејќи се без шеќер. Додадете им малку црвено овошје на овие фини вафли и уживајте заедно со чај во пријатна, гурманска пауза. Зошто овие тенки вафли ви дозволуваат да ја контролирате потрошувачката на шеќер? Фините вафли без шеќер на Karéléa не содржат никакви вештачки засладувачи. Ако имаат сладок вкус, тоа е поврзано само со присуството на малтитол во нивниот состав. Оваа замена направена од слад има две предности: има пониска калорична вредност од кафеавиот шеќер и белиот шеќер (40% помалку калории), исто така содржи низок гликемиски индекс, што не е случај кога консумирате колачиња со шеќер. Уживајте во фините вафли Karéléa со овошје, чај или незасладено кафе.


Состав: Пченично брашно, засладувачи: малтитол, масло од репка, јајца, инулин, сол, природен вкус, природен вкус на путер со други природни вкусови (млеко), емулгатор: лецитин (соја).


Хранливи вредности на 100 g; на 2 вафли:

Енергија: 1865 kJ/447 kcal; 653 kJ/156 kcal

Масти: 22 g; 7,7 g

од кои заситени: 1,7 g; 0,6 g

Јаглехидрати: 63 g; 22 g

од кои шеќери: 0 g; 0 g

од кои полиоли: 25 g; 8,8 g

Растителни влакна: 3,9 g; 1,4 g

Протеини: 7,3 g; 2,6 g

Сол: 0,4 g; 0,14 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре