JARDIN BIO / ОРГАНСКИ КОЛАЧИЊА СО ЧОКОЛАДЕН ФИЛ ОД ЛЕШНИЦИ - 155 ГР.

255 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3456300017403


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте ја крцкавата текстура на овие бисквити од Jardin BiO étic, претставени во гурмански рецепт со чоколаден фил од лешници (надополнет со сецкани лешници) нудејќи ви највкусна ужина!


- Пченично брашно и путер од Франција

- Пченичното брашно, какаото и шеќерот од трска се добиени од фер трговија

- Без палмино масло

- Произведено во Франција


Состав: Чоколаден намаз од лешник* 40% (шеќер од трска*, сончогледово масло*, чоколадо  6,7% ( шеќер од трска*, какао во прав со малку маснотии*, какао путер*), пире од лешник* 4%, обезмастено млеко во прав*, брашно од соја* , емулгатор: лецитин* (соја), екстракт од бурбон ванила*], пченично брашно*¹ 35%, путер*¹ (млеко) 8,1%, шеќер од трска*, чоколадни чипсов* 5,3% ( шеќер од трска*, какао маса*, какао путер*), пржени парчиња лешник* 4,7%, масло од репка*, какао во прав *, средство за нараснување: амониум карбонат, сол од Геранд¹.

*производи од органско земјоделство

Може да содржи траги од сусам, јајца, лупин и други јаткасти плодови.

1. Потекло Франција.

67% од вкупните состојки се од земјоделско потекло


Складирање: Да се ​​чува на ладно и суво место.


Хранливи вредности на 100 g; за 1 колаче:

Енергија: 2163 kJ/518 kcal; 372 kJ/89 kcal

Масти: 28 g; 8,3 g

од кои заситени: 4,8 g; 1,4 g

Јаглехидрати: 57 g; 9,8 g

од кои шеќери: 31 g; 5,3 g

од кои полиоли: 4 g; 0,7 g

Растителни влакна: 3,9 g; 1,4 g

Протеини: 7,4 g; 1,3 g

Сол: 0,27 g; 0,05 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре