JARDIN BIO / ОРГАНСКИ СОК ОД ЛИМОН И ЃУМБИР - 500 МЛ.

530 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3456300014389


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Jardin BiO étic ви подготви зачинет и овошен микс, со сок од ѓумбир и сок од лимон. Спој на вкусови што ќе направи чуда во повеќе кулинарски рецепти. Направете коктели, газирани пијалоци, лимонада, топли пијалоци... а може да послужи и за употреба во рецепти за колачи, десерти или дури и за маринади, егзотични јадења и сосови за салати.


- Ѓумбир добиен со фер трговија

- Сицилијански лимон


Состав: Сок од ѓумбир* 55%, сок од лимон* 45%.

*состојка од органско земјоделство

55% од вкупните состојки се од земјоделско потекло


Складирање: По отворање, чувајте во фрижидер и консумирајте во рок од 14 дена.


Хранливи вредности на 100 ml:

Енергија: 64 kJ/15 kcal

Масти: 0 g

од кои заситени: 0 g

Јаглехидрати: 1,3 g

од кои шеќери: 1,2 g

Протеини: 0,5 g

Сол: 0,029 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре