JARDIN BIO / ОРГАНСКИ КРЕМ ОД СОЈА ЗА ГОТВЕЊЕ - 200 МЛ.

115 МКД

Цена со 10% ДДВ.


Баркод: 3760020508418


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Jardin BiO étic избра квалитетна соја одгледувана и преработена во Франција. Овој кулинарски специјалитет направен од состојки од растително потекло (без вода) е без глутен и е погоден за вегетаријанци. Овој органски крем од соја за готвење е природно без лактоза како и сите вегански производи од соја на пазарот. Практичен и лесен за употреба, содржи 40% помалку масти од полномасниот млечен крем.


- Соја од Франција*

- Без додадени вкусови

*со исклучок на соја лецитин


Начин на употреба: Идеален за подготовка на вашите готвени јадења, сосови и десерти, заменувајќи го млечниот крем. Протресете пред отворање.


Состав: Сок од соја* 82%, сончогледово масло*, шеќер од трска*, емулгатор: лецитин* (соја), згуснувач: ксантанска гума и карагенан.

*производи од органско земјоделство


Хранливи вредности на 100 ml:

Енергија: 726 kJ/176 kcal

Масти: 17 g

од кои заситени: 2,2 g

Јаглехидрати: 2,6 g

од кои шеќери: 2,1 g

Протеини: 3,1 g

Сол: 0,02 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре