JARDIN BIO / ОРГАНСКИ МЕЛЕН КУМИН - 30 ГР.

200 МКД

Цена со 10% ДДВ.


Баркод: 3760020504229


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Кумин, од латинскиот Cuminum, е растение од семејството на магдоноси кое се користи во многу мешавини на зачини ширум светот како што се кари, кускус тажин и чили кон карне.


Состав: Мелен кумин од органско земјоделство.


Складирање: Да се ​​чува подалеку од влажност и топлина.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре