JARDIN BIO / ОРГАНСКА ПУЛПА ОД ДОМАТИ - 500 ГР.

170 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3760020509514


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Jardin BiO etic избра вкусни органски домати зреeни под италијанско сонце за лесно да ги подготвите вашите готови оброци, пици и сосови од домати.


- Без додадена сол

- Домати берени од нива


Состав: Пулпа од домати*, доматно пире*, коректор на киселост: лимонска киселина.

*производи од органско земјоделство


Складирање: По отворање, чувајте во фрижидер и консумирајте во рок од 3 дена.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 104 kJ/25 kcal

Масти: 0 g

од кои заситени: 0 g

Јаглехидрати: 4 g

од кои шеќери: 3,1 g

Растителни влакна: 1,3 g

Протеини: 1,3 g

Сол: 0,02 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре