JARDIN BIO / ОРГАНСКА ПУЛПА ОД ДОМАТИ СО БОСИЛЕК- 500 ГР.

160 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3760020508951


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Jardin BiO etic ја создаде оваа вкусна органска пулпа со нота на босилек користејќи само италијански домати. Одличен избор за подготовка на вашите сосови, пици, фокачи и останати готови оброци. Оваа доматна пулпа можете да ја збогатите со зеленчук, мелено месо и тофу на коцки.


- Без додадена сол

- Домати берени од нива


Состав: Пулпа од домати*, доматно пире*, босилек* 1%, регулатор на киселост: лимонска киселина.

*производи од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на собна температура. По отворање, чувајте во фрижидер и консумирајте во рок од 3 дена.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 104 kJ/25 kcal

Масти: 0 g

од кои заситени: 0 g

Јаглехидрати: 4 g

од кои шеќери: 3,1 g

Растителни влакна: 1,3 g

Протеини: 1,3 g

Сол: 0,02 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре