JARDIN BIO / ОРГАНСКИ КАРИ СОС СО КОКОСОВО МЛЕКО - 250 ГР.

180 МКД

Цена со 10% ДДВ.


Баркод: 3456300010688


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Jardin BiO etic го создаде овој богат кари сос, малку зачинет со кокосово млеко, за лесно да го придружува вашиот органски зеленчук или месо.



- Произведено во Франција

- Зготвено во Франција



Состав: Вода, кокосово млеко* 15% (кокос*, вода), домати* 15% (пулпа од домати*, полунамалено доматно пире*), кромид* на парчиња 7,5%, пиперки* (црвени пиперки *, зелени пиперки*), пченкарен скроб*, шеќерна трска*, сончогледово масло*, алкохолен оцет*, кари* 0,9%, морска сол, пире од лук*, зачини*.

*производи од органско земјоделство



Складирање: По отворање, чувајте на ладно место и консумирајте во рок од 3 дена.



Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 348 kJ/83 kcal

Масти: 5,2 g

од кои заситени: 2,9 g

Јаглехидрати: 7,9 g

од кои шеќери: 4,2 g

Растителни влакна: 0,9 g

Протеини: 0,8 g

Сол: 0,76 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре