Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

JARDIN BIO / ОРГАНСКИ БОЛОЊЕЗЕ СОС СО ,,CHORIZO" КОЛБАС - 350 ГР.

325 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3456300016574


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оригинален рецепт со слатка и зачинета чоризо кобасица и пиперка која ќе го збогати вкусот на вашите тестенини, ориз и житарици. Уживајте во вашата храна! Чоризо кобасицата е направена од француско свинско месо и сосот е подготвен во Франција.
Состав: Домати* 67% (пулпа од домати*, полуредуцирано доматно пире*), црвени пиперки* на парчиња, кромид* на парчиња, чоризо* на парчиња 7% (свинско* 6,4% (месо*, маснотии*), зачини *, сол, декстроза*, лактоза*, лук*, природен вкус на оригано, екстракт од квасец*, природен вкус на пиперка, антиоксиданс: натриум аскорбат, ферменти), оризово брашно*, шеќер од трска*, сончогледово масло*, морска сол, босилек*, пире од лук*, зачини*.

*производи од органско земјоделствоСкладирање: По отворање, чувајте на ладно место и консумирајте во брз рок.Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 291 kJ/69 kcal

Масти: 2,3 g

од кои заситени: 0,7 g

Јаглехидрати: 8,2 g

од кои шеќери: 5,4 g

Растителни влакна: 1,9 g

Протеини: 3 g

Сол: 0,95 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре