Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

JARDIN BIO / ОРГАНСКА ИНДИСКА ЛЕЌА СО КАРИ И КОКОС - 680 ГР.

380 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3456300016635


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органска леќа зготвена со зеленчук, кокосово млеко и зачинета со допир на кари, за вкусен индиски рецепт богат со протеини.


- Подготвено и спакувано во нашата конзервирана фабрика на Југозападна Франција

- Без додадени вкусови


Состав: Вода, натопена сува леќа* 29%, моркови* на парчиња 11%, кокосово млеко* 8% (екстракт од кокос*, вода), кромид на парчиња*, двојна доматна паста*, екстра девствено маслиново масло*, морска сол, кари микс во прав* (зачини*, кромид*, лук*, сол), пире од лук*, куркума*.

*производи од органско земјоделство


Складирање: По отворање, чувајте на ладно место и консумирајте во брз рок.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 325 kJ/77 kcal

Масти: 1,8 g

од кои заситени: 1,1 g

Јаглехидрати: 9 g

од кои шеќери: 1,1 g

Растителни влакна: 3,2 g

Протеини: 4,7 g

Сол: 0,63 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре